Pasaulyje

2017.08.04 20:25

JAV įspėja dėl „sukrečiančios“ daugybės duomenų nutekinimo atvejų, žadama imtis priemonių

BNS2017.08.04 20:25

JAV generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas penktadienį pažadėjo imtis griežtų priemonių prieš asmenis, atskleidžiančius įslaptintą ar jautrią nacionalinio saugumo informaciją, grasindamas įkalinimo bausme ir pavadindamas tokius neteisėtus poelgius amerikiečių išdavyste.

Prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą yra piktinęsis dėl „neteisėto duomenų nutekinimo“ ir net yra viešai sukritikavęs J. Sessionsas praėjusią savaitę dėl jo „labai silpnos“ pozicijos šiuo klausimu.

Spaudžiamas, ir kai kurių nuomone nuogąstaudamas dėl savo darbo, J. Sessions atsakė:

„Aš širdingai pritariu prezidentui ir griežtai smerkiu sukrečiančią daugybę duomenų nutekinimo atvejų, kurie neigiamai veikia mūsų vyriausybės gebėjimą apsaugoti šią šalį“, – J. Sessionsas sakė spaudos konferencijoje.

Keturi žmonės jau nuteisti dėl „neteisėto dalijimosi“ įslaptinta informacija ar dėl to, kad slėpė turintys ryšių su federaliniais pareigūnais, sakė jis.

Aktyvių tyrimų dėl duomenų nutekinimo skaičius šiais metais išaugo trigubai, palyginus su skaičiais prieš D. Trumpo prezidentavimą, pridūrė J.Sessionsas.

„Mes priešinsimės. Tokia nutekinimo kultūra turi baigtis“, – sakė jis.

Nacionalinės žvalgybos direktorius Danas Coatsas pritarė J. Sessionsui, paskelbdamas savo paties griežtą įspėjimą būsimiems duomenų nutekintojams, tokius veiksmus įvardydamas kaip Amerikos žmonių „išdavystę“.

„Supraskite, jeigu netinkamai atskleisite įslaptintą informaciją, mes jus rasime, – sakė jis. – Viską ištirsime ir nuteisime jus pagal visas įstatymų galimybes“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt