Pasaulyje

2017.08.04 18:00

O. Pistorius iš ligoninės sugrąžintas į kalėjimą

BNS 2017.08.04 18:00

Įkalintas Pietų Afrikos Respublikos (PAR) parolimpinis sportininkas Oscaras Pistorius penktadienį buvo išleistas iš ligoninės, kurioje jis išbuvo per naktį, paliktas joje medikų stebėjimui dėl skausmų krūtinėje, pranešė vietinė žiniasklaida.

„Jis išrašytas ir sugrąžintas į kalėjimą“, – sakė naujienų agentūrai AFP pataisos tarnybų departamento atstovas Loganas Maistry. 

30-metis O. Pistorius atlieka šešerių metų laisvės atėmimo bausmę dėl savo draugės, manekenės ir teisės absolventės Reevos Steenkamp nužudymo per 2013 metų Valentino dieną jo namuose Pretorijoje.

„Bėgančiuoju geležtėmis“ (Blade Runner) vadinamas O. Pistorius tvirtino palaikęs savo merginą įsibrovėliu ir iššovęs į ją keturis kartus per uždarytas vonios duris.

L. Maistry penktadienį sakė, kad departamentas viešai neatskleis O. Pistorijaus sveikatos būklės.

Pasak tinklalapio „News24“, iš Ateridžvilio kalėjimo Pretorijoje skausmais krūtinėje skundęsis O. Pistorius į ligoninę buvo nuvežtas ketvirtadienį.

Likus metams iki R. Steenkamp nužudymo, O. Pistorius, netekęs kojų būdamas 11 mėnesių, pateko į istoriją kaip pirmasis parolimpietis, kuriam buvo leista varžytis su sveikais atletais per 2012 metų Londono olimpiadą.

2016-ųjų liepos mėnesį 29 metų O. Pistoriui teismas skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę, dėl savo draugės R. Steenkamp nužudymo per 2013 metų Valentino dieną. Jis teigė palaikęs savo merginą įsibrovėliu ir iššovęs į ją keturis kartus per uždarytas vonios duris.

2014 metais įvykusio teismo proceso metu neigęs, kad tyčia nužudė savo draugę, O. Pistorius buvo pripažintas kaltu dėl netyčinės žmogžudystės. Tačiau vėliau apeliacinis teismas bausmę sugriežtino ir pripažino sportininką kaltu dėl tyčinio nužudymo.

29 metų O. Pistorius, anksčiau laikytas pavyzdžiu visiems neįgaliems pasaulio žmonėms, turės teisę prašytis išleidžiamas pirma laiko tik 2019 metais, kai bus atlikęs pusę skirtos bausmės.