Pasaulyje

2017.08.04 12:23

Aplink Homsą nutilo ne tik bombardavimai, bet ir šūviai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.04 12:23

Maistas yra tapęs ginklu daugiau kaip šešerius metus liepsnojančiame Sirijos kare ir tarptautinės pagalbos vilkstinės labai retai pasiekia apsiaustas teritorijas. Režimo pajėgos seniai apsupusios rajonus šalies centre, į šiaurę nuo trečiojo pagal dydį miesto Homso, bet nesugeba įveikti opozicijos pajėgų. 

Rusija, perėmusi iniciatyvą kare, šiemet perėmė ir diplomatinę iniciatyvą. Jos sušauktose derybose Astanoje gegužę iš principo sutarta dėl keturių vadinamųjų saugumo zonų steigimo. Dviejose – pietų Sirijoje ir netoli Damasko – ugnis nutraukta jau anksčiau, o praėjusią savaitę Kaire sutarta ir dėl paliaubų zonos netoli Homso.

„Ji apima 84-ias gyvenvietes su daugiau kaip 147 tūkst. gyventojų. Pagal susitarimus, nuo rugpjūčio 3-osios vidurdienio nuosaikiosios opozicijos būriai ir vyriausybės pajėgų daliniai visiškai nutraukia ugnį iš visų ginklų“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas plk. Igoris Konašenkovas. 

Dar prieš kelias dienas nuožmūs Rusijos ir Sirijos aviacijos bombardavimai, pasak liudininkų, nuo ketvirtadienio vidurdienio liovėsi, o daug kur apskritai nebebuvo girdėti nė šūvio. Rusijos gynybos ministerija skelbia, kad jau penktadienį jos karo policija turėtų atskirti kariaujančias puses – įsteigti du patikrinimo punktus keliuose ir tris stebėjimo punktus. Tikimasi, kad tai leis atnaujinti maisto ir kitų prekių bei pagalbos tiekimą iš vyriausybinių teritorijų į Homso regioną ir palengvins civilių judėjimą.

Plačiau – Vykinto Pugačiausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt