Pasaulyje

2017.08.04 12:02

Į Rusijos aneksuotą Krymą atvyko vokiečių grupės „Scooter“ lyderis

BNS 2017.08.04 12:02

Į Rusijos aneksuotą Krymą atvyko vokiečių techno muzikos grupės „Scooter“ lyderis H. P. Baxxteris, penktadienį planuojantis surengti pasirodymą festivalyje „#ZBFest“, nors tokį žingsnį kritikuoja Kijevas ir Vakarų šalys.

Simferopolio oro uosto paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ naktį iš ketvirtadienio į penktadienį buvo paskelbtos kelios atvykusio muzikanto nuotraukos.

Kiek anksčiau vokiečių dienraštis „Bild“ rašė, kad grupės „Scooter“ planai koncertuoti Kryme sukėlė Vokietijos ir Ukrainos nepasitenkinimą.

„Važiuojame į Krymą ne politikuoti, o todėl, kad ten mūsų laukia gerbėjai. Norime juos pradžiuginti“, – pareiškė grupės lyderis laikraščiui.

Oficialiame „Scooter“ tinklapyje pateiktoje gastrolių programoje nurodomi miestų ir šalių, kuriose vyks koncertai, pavadinimai. Tačiau prie koncerto Kryme datos nurodytas tik miestas, kur grupė pasirodys: Balaklava.

Po 2014 metų pradžioje Ukrainoje įvykusios Maidano revoliucijos Rusija pasiuntė savo pajėgas į Krymą ir vėliau pusiasalį aneksavo. Šio žingsnio Kijevas ir tarptautinė bendruomenė nepripažįsta. Be to, Ukraina taiko sankcijas atlikėjams, rengiantiems savo šou atplėštoje teritorijoje.