Pasaulyje

2017.08.04 11:33

Maskva: JAV spaudimas Balkanams pasirinkti tarp Vakarų ir Rusijos didina įtampą

BNS 2017.08.04 11:33

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažėrė kritikos JAV viceprezidentui Mike`ui Pence`ui už rugpjūčio 2 dieną per vizitą Juodkalnijoje jo išsakytas mintis, ir apkaltino jį antirusiška retorika.

„Balkanų šalims primetamas akivaizdžiai destruktyvus pasirinkimas: „Arba jūs su Vakarais, arba su Rusija“, neišvengiamai didina įtampą Europoje, destabilizuoja situaciją regione ir atskirose valstybėse“, – rašoma URM Informacijos ir spaudos departamento komentare, paskelbtame šios žinybos tinklalapyje.

Ministerija pažymi, kad kartu „aktyviai pateikiama tezė apie esą alternatyvos neturintį visos pietryčių Europos įstojimą į NATO, stumiami projektai, grindžiami nesąžininga konkurencija ir prieštaraujantys ekonominei logikai“.

„Apgailestaujant tenka konstatuoti, kad Vašingtonas ritasi vis žemiau prie primityvių ideologizuotų Šaltojo karo laikų klišių, neturinčių nieko bendra su realybe“, – rašoma komentare.

„Raginame kolegas amerikiečius liautis juodinti Rusiją ir jos užsienio politikos kursą, kuris nekintamai grindžiamas pagarba partneriams ir pasirengimu bendram konstruktyviam darbui, paremtam abipusiu interesų paisymu“, – pažymi Rusijos URM.

Trečiadienį JAV viceprezidentas M. Pence`as Podgoricoje vykusiame Amerikos ir Adrijos chartijos šalių viršūnių susitikime pareiškė, kad „Maskvos remiami agentai“ prieš pernai spalį Juodkalnijoje vykusius visuotinius rinkimus bandė atakuoti šalies parlamentą ir nužudyti tuometinį vyriausybės vadovą Milo Džiukanovičių.

Dar balandį Baltieji rūmai paskelbė, jog esama patikimų pranešimų, kad Maskva rėmė bandymą įvykdyti perversmą Podgoricoje.

Pasak M. Pence`o, tokiu būdu buvo siekiama „atkalbėti Juodkalnijos žmones nuo stojimo į NATO“.