Pasaulyje

2017.08.04 07:37

D. Trumpas: JAV ir Rusijos santykių lygis yra itin pavojingai žemas

BNS2017.08.04 07:37

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad, jam pasirašius Kongreso priimtą sankcijų Rusijai įstatymą, Vašingtono ir Maskvos santykiai nukrito iki visų laikų žemiausio labai pavojingo lygio.

„Mūsų santykiai su Rusija yra visų laikų žemiausiame ir labai pavojingame lygyje“, – parašė jis „Twitteryje“. 

„Dėkokite Kongresui – tiems patiems žmonėms, kurie net nesugebėjo priimti mums „HCare!“ (įstatymo)“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje savo pralaimėjimą Senate, nepritarusiame D. Trumpo planuotai sveikatos apsaugos reformai.

D. Trumpas pratrūko kitą dieną po to kai nenoromis pasirašė sankcijų įstatymą, kurį priėmė Kongresas, sakydamas, kad jame „daug trūkumų“ ir teigdamas, kad kai kurios nuostatos prieštarauja konstitucijai.

Įstatymas, į kurį įtrauktos ir priemonės prieš Šiaurės Korėją ir Iraną bei Rusijos energetikos sektorių, suteikia Vašingtonui galimybę sankcijomis bausti bendroves, prisidedančias prie rusų dujotiekių vystymo, ir nustatyti tam tikrų draudimų kai kuriems rusiškų ginklų eksportuotojams.

Įstatymų paketas taip pat apriboja D. Trumpo galimybes atšaukti baudas, o tai parodo, kad respublikonų valdomas Kongresas juo nepasitiki.

Maskva dėl sankcijų įtūžo, – Rusijos premjeras Dimitrijus Medvedevas pasakė, kad jos panašios į „tikrą ekonominį karą“ ir kad jos parodo D. Trumpo „visišką silpnumą ... pačiu gėdingiausiu būdu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.