Pasaulyje

2017.08.03 11:53

Irano prezidentas H. Rouhanis prisaikdintas antrai kadencijai

BNS 2017.08.03 11:53

Irano prezidentas Hassanas Rouhanis ketvirtadienį oficialiai prisaikdintas antrai kadencijai per ceremoniją, kuriai vadovavo šalies aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamanei`us.

„Patvirtinu rinkimų rezultatus ir skiriu jus Respublikos prezidentu“, – A. Khamenei`us pareiškė daugybės Irano pareigūnų akivaizdoje.

A. Khamenei`us pagyrė didelį rinkėjų aktyvumą ir „entuziastingą dalyvavimą“ gegužę vykusiuose rinkimuose. Pasak jo, tai yra „islamiškojo režimo sėkmės stiprinant respubliką ir revoliucinio režimo liaudiško pobūdžio ženklai“.

Tarp ceremonijos dalyvių buvo H. Rouhanis pirmtakas Mahmoudas Ahmadinejadas, užsitraukęs isteblišmento nemalonę ir pabrėžtinai atribotas nuo balotiravimosi į šiuos rinkimus.

A. Khamenei`us paragino H. Rouhanį sutelkti dėmesį į „ekonomikos atsparumą“ – mažinti nedarbą ir nacionalinę gamybą.

Kaip rodo oficiali statistika, šiuo metu oficialus nedarbas Irane yra 12,6 procento.

68 metų nuosaikių pažiūrų H. Rouhanis gegužę tvirtai laimėjo prieš griežtosios linijos stovyklos kandidatą Ebrahimą Raisį. Jis žadėjo tęsti pastangas atkurti ryšius su Vakarų valstybėmis ir didinti šalyje pilietines laisves.

Vis dėlto prezidentas jau sulaukė nemenko konservatyviųjų pasipriešinimo, o pastaruoju metu Teheraną vis labiau spaudė Jungtinės Valstijos, trečiadienį paskelbusios naujų sankcijų Iranui paketą.