Pasaulyje

2017.08.03 09:22

D. Medvedevas: naujos JAV sankcijos – prekybos karas prieš Rusiją

DELFI.lt2017.08.03 09:22

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad JAV įvedamos naujos sankcijos prieš Rusiją yra visuotinis prekybos karas prieš Maskvą.

Jo teigimu, tokių priemonių pasirašymas rodo visišką JAV prezidento Donaldo Trumpo bejėgiškumą ir tai, kad jis buvo pažemintas Kongreso, informuoja BBC. JAV priimtu įstatymu siekia nubausti Rusiją už įtariamą kišimąsi į 2016 m. vykusius JAV prezidento rinkimus ir jos veiksmus Ukrainoje. D. Trumpas pareiškė, kad Kongresas šiuo aktu peržengė ribas.

Trečiadienį pasirašydamas „Countering America`s Adversaries Through Sanctions Act“ („Amerikos priešų atrėmimo sankcijomis aktą“) JAV prezidentas pridūrė, kad ši priemonė turi rimtų trūkumų. Šiuo aktu taip pat įvedamos sankcijos Iranui ir Šiaurės Korėjai. Iranas pareiškė, kad naujos sankcijos prieštarauja susitarimui dėl branduolinių ginklų, taigi į jas bus atitinkamai ir proporcingai reaguojama, pranešė naujienų agentūra „Isna“.

Šiaurės Korėja kol kas oficialiai nekomentavo šio JAV žingsnio. Trečiadienį D. Medvedevas parašė savo paskyroje socialiniame tinklalapyje „Facebook“, kad priimtos naujos sankcijos „padarė galą viltims pagerinti santykius su nauja JAV administracija. Sankcijų režimas buvo kodifikuotas, jis galios dešimtmečius, nebent įvyktų stebuklas“.

Maskva (kuri neigia kišusis į JAV prezidento rinkimus), Kongresui pritarius įstatymui, praėjusią savaitę jau atsakė išsiųsdama 755 žmones iš JAV ambasados ir konsulatų Rusijoje ir nebeįleisdama diplomatų į užmiesčio namus ir parduotuvę Maskvoje. Vokietija ir dar kelios Europos valstybės baiminasi padarinių ekonomikai, o Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude`as Junckeris įspėjo dėl nenumatytų vienašalių padarinių Europos Sąjungos energijos saugumo interesams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.