Pasaulyje

2017.08.02 22:00

Italijos teismas nusprendė areštuoti migrantus gabenusį Vokietijos nevyriausybinės organizacijos laivą

ELTA 2017.08.02 22:00

Sicilijos Trapanio miesto pirminio tyrimo teismas nusprendė areštuoti laivą „Iuventa“, plaukiojantį su Nyderlandų vėliava ir priklausantį Vokietijos nevyriausybinei organizacijai „Jugend Rettet“.

Kaip pranešė trečiadienį Italijos televizijos kanalas „Sky TG 24“, sprendimas priimtas atliekant praėjusių metų spalį pradėtą tyrimą pagal įtarimą bendrininkavus neteisėtai pervežant migrantus.

Kaip anksčiau patikslino tyrėjai, įtariama ne pati nevyriausybinė organizacija, o laivo įgula, kuri dažnai pernelyg arti priplaukia prie Libijos krantų ir surenka migrantus. Vėliau jie tiesiog jūroje persodinami į kitus laivus. „Jugend Rettet“, kurią 2015 metais įsteigė grupė jaunų vokiečių iš turtingų šeimų, siekdami padėti jūroje nelaimės ištiktiems pabėgėliams, yra viena iš nevyriausybinių organizacijų, nepasirašiusių Italijos VRM parengto migrantų gelbėjimo normų ir taisyklių kodekso. Šis dokumentas, be kita ko, draudžia nevyriausybinių organizacijų laivams plaukti į Libijos teritorinius vandenis, taip pat neleidžia persodinti išgelbėtųjų į kitus laivus.

Pasak tyrėjų, laivas „Iuventa“ naudojamas ne pabėgėliams gelbėti, o neteisėtiems migrantams perkelti į kitus laivus, kuriais jie jau gabenami į pietinius Italijos uostus.