Naujienų srautas

Pasaulyje2013.05.21 10:13

Atšaukta buvusiam Gvatemalos diktatoriui skirta bausmė

ELTA 2013.05.21 10:13

Gvatemalos teismas atšaukė buvusiam diktatoriui Efrainui Riosui Monttui skirtą 80 metų laisvės atėmimo bausmę už indėnų gyventojų genocidą ir karinius nusikaltimus, praneša BBC.  

Gvatemalos teismas atšaukė buvusiam diktatoriui Efrainui Riosui Monttui skirtą 80 metų laisvės atėmimo bausmę už indėnų gyventojų genocidą ir karinius nusikaltimus, praneša BBC.

Konstitucinis teismas nusprendė, kad bylos nagrinėjimą reikėtų atnaujinti nuo balandžio 19 dienos etapo.

Gegužės 10 dieną teismas pripažino E. R. Monttą atsakingu už mažiausiai 1 tūkst. 770 žmonių mirtį, įskaitant moteris, senus žmones ir vaikus. Be to, buvęs diktatorius pripažintas atsakingu už kelių nepilnamečių merginų išprievartavimą. Visus šiuos nusikaltimus, tyrėjų tvirtinimu, įvykdė vyriausybinės armijos kareiviai E. R. Montto įsakymu per pilietinį karą. Dar 30 metų kalėti buvęs šalies lyderis nuteistas už karinius nusikaltimus.

86-erių E. R. Monttas buvo nuteistas 80 metų kalėti. Jis neigia kaltinimus.

Konstitucinis teismas verdiktą priėmė E. R. Montto advokatų prašymu, kurie tvirtino, jog įvykdytos procedūrinės klaidos.

Kovą prasidėjęs teismas buvo vilkinamas ir net laikinai atidėtas. Aukos davė šiurpius parodymus apie karių įvykdytus žiaurius nusikaltimus.

E. R. Monttas tapo pirmuoju Lotynų Amerikos šalies lyderiu, kuris nuteistas už nusikaltimus, įvykdytus prieš savo tautą.

Per Gvatemalos pilietinį karą 1960-1996 metais žuvo 200 tūkst. žmonių, kurių dauguma - tenykščiai majai.

E. R. Montto 17 mėnesių valdžioje laikomi smurtingiausiu karo periodu.

Buvęs diktatorius turėtų būti paleistas iš karinės ligoninės, kur šiuo metu yra laikomas. Jam skirtas namų areštas.   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi