Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.02 15:02

Talibano mirtininkas Pietų Afganistane užpuolė NATO pajėgų vilkstinę

ELTA 2017.08.02 15:02

Talibano kovotojas trečiadienį Pietų Afganistano Kandaharo provincijoje sprogmenų prikrautu automobiliu įsirėžė į tarptautinių pajėgų vilkstinę. Pranešama, kad išpuolis pareikalavo aukų, bet tikslus jų skaičius kol kas nežinomas, informuoja naujienų agentūros AFP ir AP.

„Maždaug apie vidudienį Kandaharo provincijos Damano vietovėje savižudis sprogmenų prikrautu automobiliu atakavo užsienio pajėgų vilkstinę“, – naujienų agentūrai AFP sakė provincijos policijos atstovas Zia Durranis.

Išplatintame pranešime NATO patvirtino, kad jos pajėgos buvo užpultos, bet išsamesnės informacijos nepateikė.

Mažiausiai vienas liudininkas teigė matęs, kaip iš karinės mašinos buvo ištraukti trys kūnai.

Prekeivis Mohammadas Azimas AFP pasakojo: „Mačiau po išpuolio liepsnojusią tarptautinių pajėgų mašiną. Kiek vėliau netoliese nusileido sraigtasparniai, iš mašinos ištraukė tris kūnus ir nuskrido. Vilkstine važiavo trys šarvuočiai.“

Talibanas, aktyviai veikiantis aguonų auginimu garsėjančioje Kandaharo provincijoje ir čia surengęs ne vieną išpuolį, nedelsdamas prisiėmė atsakomybę ir už pastarąją ataką. Tą jis padarė naujienų agentūrai AFP atsiųsta trumpąja žinute.

Tai naujausias smūgis NATO pajėgoms, savo kovinę misiją Afganistane baigusioms 2014-ųjų metų pabaigoje.

Šis išpuolis įvyko praėjus vos dienai po vakarinėje šalies dalyje esančios Herato provincijos šiitų mečetėje įvykdytos atakos. Ji pareikalavo 29 žmonių gyvybių. Pranešama, kad dar 64 asmenys buvo sužeisti, 10-ies iš jų būklė kritinė.

Savižudis sprogdintojas antradienį vakaro pamaldų metu ėmė šaudyti mečetės viduje, o tuomet susisprogdino. Po 10 minučių nugriaudėjo antras sprogimas.

Atsakomybės už šį išpuolį kol kas neprisiėmė nė viena grupuotė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi