Pasaulyje

2017.08.02 14:03

M. Pence`as pagyrė Juodkalniją, išdrįsusią pasipriešinti Rusijai

BNS2017.08.02 14:03

JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as pagyrė anksčiau šiemet prie NATO prisijungusią Juodkalniją išdrįsus pasipriešinti Rusijos spaudimui.

„Jūsų drąsa, ypač Rusijos spaudimo akivaizdoje, įkvepia pasaulį, noriu pagirti jus už tai“, – antradienį per oficialią vakarienę su Juodkalnijos prezidentu Filipu Vujanovičiumi sakė JAV viceprezidentas.

„Siunčiu jums linkėjimus nuo prezidento Donaldo Trumpo. Jis mane atsiuntė kaip konkretų mūsų įsipareigojimo Juodkalnijai, naujausiai NATO narei, ženklą“, – pridūrė jis.

M. Pence`as yra aukščiausio rango JAV pareigūnas, per pastarąjį šimtmetį aplankęs šią nedidelę valstybę, įsikūrusią Adrijos jūros pakrantėje.

Vis dėlto siekiant narystės NATO Juodkalnijai teko nepaklusti savo buvusiai sąjungininkei Rusijai. Pastaroji stengėsi išsaugoti savo tvirtą istorinę, politinę ir kultūrinę įtaką šioje slaviškoje valstybėje, kurią Maskva laiko savo ypatinga interesų zona.

Juodkalnijos pareigūnai tvirtina, kad „Rusijos valstybiniai organai“ taip pat buvo susiję su sąmokslu, kurio tikslas buvo užkirsti kelią šaliai prisijungti prie NATO. Maskva tai kategoriškai neigia.

Tarp asmenų, stojusių prieš teismą dėl bandymo spalį įvykdyti perversmą, yra du Juodkalnijos prorusiškos opozicijos lyderiai. Dar du rusai dėl to yra teisiami už akių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.