Pasaulyje

2017.08.02 08:22

JAV Senatas FTB direktoriumi patvirtino Ch. Wray

BNS 2017.08.02 08:22

JAV Senatas antradienį beveik vienbalsiai pritarė Christopherio Wray kandidatūrai į Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktoriaus postą.

Šis sprendimas buvo priimtas praėjus trims mėnesiams po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas atleido buvusį FTB vadovą Jamesą Comey.

Ambicingo baudžiamųjų bylų advokato kandidatūra į šį postą nebuvo prieštaringai vertinama. Jis sulaukė abiejų partijų senatorių palaikymo, kai pasakė, kad verčiau atsistatydintų negu paklustų politinei įtakai. Senatas 92 balsais prieš 5 palaikė Ch. Wray kandidatūrą į FTB direktoriaus pareigas.

Šias pareigas Ch. Wray pradės eiti gana sudėtingu FTB metu.

J. Comey atleidimas išprovokavo kaltinimų, kad D. Trumpas mėgino pakenkti tyrimui dėl jo patarėjų ryšių su Rusija per praėjusių metų prezidento rinkimus. Dėl to vadovauti šiam tyrimui buvo paskirtas specialusis prokuroras Robertas Muelleris.

Pirmasis išbandymas, teksiantis naujajam direktoriui, veikiausiai bus pastangos įtikinti daugiau kaip 30 tūkst. FTB darbuotojų, kad jis yra įsipareigojęs išlaikyti įstaigos nepriklausomybę. Įstatymų leidėjams jis sakė, kad jis bus savarankiškas.

„Negali dirbti tokio darbo nebūdamas pasiruošęs arba išeiti, arba būti atleistas iškart po to, kai būsite paprašytas padaryti kažką, ar susidūręs su kažkuo, kas yra neteisėta, prieštarauja Konstitucijai ar netgi yra morališkai nepriimtina“, – sakė jis praėjusį mėnesį Senato Teisingumo komitetui.

„Privalai sugebėti tvirtai laikytis savo principų“, – pridūrė jis.

Ch. Wray gimė Niujorko teisininkų šeimoje. Jis baigė Jeilio teisės mokyklą ir kelerius metus dirbo Teisingumo departamento prokuroru.

Dirbdamas Teisingumo departamente, jis padėjo tirti įmonių sukčiavimo atvejus bei vadovavo didžiulio masto sukčiavimo skandalų tyrimui, įskaitant Teksaso energetikos milžinės „Enron“ bylą.

2005 metais jis pasitraukė iš valstybės tarnybos ir tapo Vašingtone ir Atlantoje veikiančios advokatų kontoros „King & Spalding“ partneriu.

Dirbdamas šioje bendrovėje jis teisme atstovaudavo stambioms kompanijoms, o neseniai dirbo su D. Trumpo sąjungininku Chrisu Christie, Naujojo Džersio gubernatoriumi, kuris yra įsivėlęs į vadinamąjį „Bridgegate“ skandalą.