Pasaulyje

2017.08.01 22:00

Venesueloje nužudytas opozicijos laikraščio žurnalistas

ELTA2017.08.01 22:00

Venesuelos opozicijos laikraščio „El Nuevo Pais“ sporto žurnalistas antradienį buvo rastas negyvas šalies sostinėje Karakase. Tai pranešė elektroninė leidinio versija.

Gautomis žiniomis, 25 metų Jose Hernandezo kūnas su durtine žaizda kakle buvo aptiktas universiteto miestelio rajone, kur žurnalistas mankštinosi bėgiodamas.

„Jis gyveno dėl sporto, vieno iš pagrindų, kuriuo remdamiesi mes turime pertvarkyti mūsų visuomenę, - sakoma laikraščio pareiškime. – Leidybos grupė „Poleo“ reiškia nuoširdžiausią užuojautą jo artimiesiems ir draugams“.

J. Hernandezo kolegos taip pat pareikalavo, kad valdžia kruopščiai ištirtų incidento aplinkybes. Kol kas nepaskelbta jokių versijų, kodėl buvo užpultas žurnalistas.

Venesuela pastaraisiais metais gyvena neregėto smurto sąlygomis. 2016 metais Venesueloje užfiksuotas bene aukščiausias smurto lygis per visą šalies istoriją. Šių metų kovo pabaigoje buvo pranešta, kad jis pasiekė 70,1 nužudymo 100 tūkstančių gyventojų. Pernai Venesueloje smurto aukomis tapo 21 tūkstantis 750 žmonių, iš jų daugiau kaip 12 tūkstančių buvo 15-30 metų amžiaus.

Venesueloje gyvena kiek daugiau kaip 31 milijonas žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.