Pasaulyje

2017.08.01 15:20

D. Trumpas „greitu metu“ patvirtins naujas sankcijas Rusijai

DELFI.lt 2017.08.01 15:20

JAV prezidentas Donaldas Trumpas greitu metu žada pasirašyti įstatymą dėl sankcijų Rusijai išplėtimo. Kad jos būtų atšauktos, Maskva turės įgyvendinti savo įsipareigojimus. Apie tai antradienį pareiškė šiuo metu Gruzijoje viešintis JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as, rašo naujienų agentūra „Interfax“. Anksčiau naujienų agentūra paskelbė klaidingą žinutę, kad D. Trumpas jau pasirašė įstatymą. Nesusipratimas įvyko dėl vertimo klaidos.

„Mes norėtume jų atšaukimo, tačiau tai yra įmanoma tik su sąlyga, kad Rusija išpildys visus savo įsipareigojimus, tačiau pastarieji diplomatiniai Rusijos žingsniai, deja, rodo ką kita“, – sakė M. Pence`as.

M. Pence`as pabrėžė, kad įstatymas leidžia JAV prezidentui ir valstybės departamentui vykdyti lankstesnę politiką, rašo portalas tvrain.ru.

„Kongreso ir prezidento įstatymo dėl sankcijų Rusijai pasirašymas reiškia, kad mes turime vieningą poziciją. Prezidentas Trumpas pareiškė Varšuvoje, kad Rusija vėl palaiko teroristines valstybes – Iraną ir Šiaurės Korėją“, - sakė jis.

Jis atkreipė dėmesį, kad JAV į Rusijos veiksmus atsako savo vertybėmis. „Esu tikras, kad sugebėsime pasiekti geresnių santykių ir geresnės ateities, paremtos taika“, - sakė M. Pence`as.

DELFI primena, kad praėjusią savaitę JAV Senatas priėmė įstatymą dėl naujų sankcijų Rusijai. Šiuo paketu, kuriame, be kita ko, suvaržomos D. Trumpo galimybės sankcijas atšaukti, siekiama nubausti Kremlių už kišimąsi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus ir Maskvos įvykdytą Krymo pusiasalio aneksiją.

Šiomis sankcijomis įvestos ir ekonominės priemonės – apribotas maksimalus investicijų į naftos ir dujų vamzdynus dydis ir amerikiečių kompanijų dalyvavimas bendruose su Rusija energetikos projektuose.

Kelios Europos šalys, įskaitant Vokietiją, yra sunerimusios, nes naujasis įstatymas gali pakenkti Europos kompanijoms, prisidedančioms prie dujotiekio su Rusija projekto, pavyzdžiui – apribojus jų prieigą prie JAV bankų.

Tuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas į naujas sankcijas atsakė 775 žmonių, dirbančių Jungtinių Valstijų diplomatinėse atstovybėse Rusijoje, išvijimu iš darbo. Jis taip pat perspėjo, kad Maskvos ir Vašingtono ryšiai ilgam pablogės.