Pasaulyje

2017.08.01 11:09

WSJ: JAV parengė gynybinių ginklų tiekimo planą Ukrainai

BNS 2017.08.01 11:09

JAV Valstybės departamentas ir Pentagonas parengė gynybinės ginkluotės tiekimo planą Ukrainai, šalies rytuose kovojančiai su prorusiškais separatistais, pranešė dienraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis amerikiečių pareigūnais.

„Pentagonas ir Valstybės departamentas parengė planą dėl prieštankinių raketų ir kitų ginklų tiekimo Ukrainai ir laukia Baltųjų rūmų pritarimo šiems pasiūlymams“, – teigiama leidinyje.

Remiantis dienraščio informacija, Ukrainai gali būti tiekiami prieštankiniai raketiniai kompleksai „Javelin“ ir priešlėktuvinės gynybos priemonės.

„The Wall Street Journal“ pašnekovų teigimu, Pentagono vadovas Jamesas Mattisas šiam pasiūlymui pritarė. Pentagono atstovė Michelle Baldanza sakė, kad JAV „neatmetė varianto Ukrainai perduoti letalinių gynybinių ginklų“.

Vienas aukšto rango JAV administracijos atstovas teigė, kad kol kas sprendimas dėl ginklų tiekimo dar nebuvo priimtas, o prezidentas Donaldas Trumpas kol kas apie tą planą nebuvo informuotas; jo pozicija šiuo klausimu nežinoma.

JAV valstybės departamento specialusis atstovas Ukrainai Kurtas Volkeris praėjusią savaitę per derybas su Europos pareigūnais pareiškė, kad sprendimas dėl „gynybinių ginklų“ tiekimo Ukrainai gali būti priimtas, bet tai nebūtinai įvyks.