Pasaulyje

2017.08.01 09:28

Skelbs, kurie miestai po „Brexit“ galėtų įkurdinti dvi ES agentūras

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.01 09:28

Europos Komisija skelbs sąrašą miestų, kurie varžysis dėl teisės įkurdinti dvi Europos Sąjungos agentūras – bankininkystės ir vaistų. Šiuo metu jos veikia Londone, bet Didžiajai Britanijai palikus Bendriją, europinės įstaigos turės išsikelti. Laukia didelė konkurencija – spėjama, kad kandidatūrų nekėlė tik Baltijos šalys ir Slovėnija.

Iki praėjusio vidurnakčio šalys narės galėjo teikti kandidatūras, o antradienį bus paskelbti oficialūs kandidatų sąrašai.

Konkurencija didelė – savo šalyje turėti europinę įstaigą šalims ir politinis prestižas, ir ekonominė nauda – atsikrausto darbuotojai, vyksta renginiai.

Daugiau kaip 20 metų Londone veikianti vaistų agentūra atlieka žmonėms skirtų ir veterinarinių vaistų mokslinį vertinimą, priežiūrą ir saugumo stebėjimą, čia dirba 900 žmonių. Dažniausiai minimi agentūrą prisivilioti mėginantys miestai – Amsterdamas, Kopenhaga, Helsinkis, Stokholmas, Barselona.

Gerokai mažesnę, poros šimtų darbuotojų bankininkystės instituciją, kurios užduotis – palaikyti Bendrijoje finansinį stabilumą  ir užtikrinti sklandų bei veiksmingą bankininkystės sektoriaus veikimą, – vilioja Frankfurtas, Liuksemburgas, Paryžius ir dar keli miestai.

Išsamiau – Igno Kinčino reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.