Pasaulyje

2017.08.01 09:29

Kinijos armija pratybomis mini įkūrimo 90-ąsias metines

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.01 09:29

Didžiausia pasaulio kariuomenė, Kinijos liaudies išlaisvinimo armija, antradienį pratybomis mini įkūrimo 90-ąsias metines.

Daugiau kaip du milijonus karių turinčios pajėgos dar prieš tris dienas surengė pirmąjį istorijoje jubiliejui skirtą paradą, bet ne centrinėje Pekino aikštėje, o šalies šiaurėje. Jį priimdamas šalies vadovas nurodė kariuomenei ir toliau būti pasirengusiai žygiuoti ten, kur lieps komunistų partija.

Xi Jinpingas stebi ir parodomąsias pratybas atokiame regione, kur mokomasi nūdienos karybos metodų, tarp jų ir kibernetinių bei elektroninių.

Atėjęs į valdžią, Xi Jinpingas ėmė sparčiai didinti karinę galią – karių pajėgas sumažino trečdaliu milijono, bet liepė sparčiau kurti naujas tarpžemynines raketas ir radarams nematomus lėktuvus.

Vis dėlto daugiausia dėmesio Kinija skiria laivynui – sparčiai stato lėktuvnešius, kad galėtų mesti iššūkį Jungtinėms Valstijoms ne tik prie savo krantų, bet ir tolimuose vandenynuose. Jos laivai ką tik pirmąkart pasirodė ir pratybose Baltijos jūroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.