Pasaulyje

2017.07.31 19:33

Rumunijos pareigūnas: Rusijos vicepremjeras sąmoningai nepaisė ES draudimo

BNS2017.07.31 19:33

Rusijos vicepremjeras sąmoningai bandė patekti į Rumunijos oro erdvę nors žinojo, kad yra sąraše ministrų, kuriems draudžiama atvykti į ES, pirmadienį sakė Rumunijos užsienio reikalų ministras.

„Mano nuomone, tai buvo sąmoningas poelgis, kuriuo siekta sukurti problemų tarp Rumunijos ir Rusijos“, – „Antena 3“ naujienų kanalui sakė Teodoras Melescanu.

Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas atšaukė kelionę į Moldovą penktadienį, kai jo lėktuvui buvo uždrausta įskristi į Rumunijos ir Vengrijos oro erdvę. Abi valstybės yra ES narės.

D. Rogozinas yra vienas aukščiausio rango Rusijos pareigūnų, kuriam pritaikytas ES vizos draudimas 2014 metais Rusijai aneksavus Krymo pusiasalį.

D. Rogozinas skrido komerciniu skrydžiu į Moldovos sostinę Kišiniovą. Lėktuvas buvo priverstas nutūpti Baltarusijos sostinėje Minske, nes jam pradėjo trūkti degalų.

„Twitter“ žinutėje D. Rogozinas rašė, kad Rumunijos tarnybos „sukėlė pavojų keleivių, vaikų ir moterų, gyvybėms“, nes privertė pakeisti lėktuvo kryptį. Rumunijos vyriausybę jis įspėjo „Laukite atsakymo, niekšai!“.

Tačiau T. Melescanu atmetė, kad tarnybos sukėlė pavojų keleivių gyvybėms, ir sakė, kad D. Rogozinas „norėjo įrodyti, kad ES sankcijos“, kurios draudžia kai kuriems Rusijos pareigūnams keliauti per ES valstybes arba lankytis jose, „neveikia“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.