Pasaulyje

2017.07.31 14:49

JAV pasmerkė balsavimą Venesueloje

BNS2017.07.31 14:49

Jungtinės Valstijos pasmerkė sekmadienį Venesueloje vykusius naujos asamblėjos, turinčios perrašyti konstituciją, rinkimus ir pažadėjo imtis „griežtų ir skubių veiksmų“ prieš prezidento Nicolas Maduro vyriausybę.

„Jungtinės Valstijos smerkia liepos 30 dieną vykusius Nacionalinės Konstitucinės Asamblėjos, turinčios pakeisti teisėtai išrinktą Nacionalinę Asamblėją ir pažeisiančią Venesuelos žmonių teisę apsispręsti, rinkimus“, – pranešime sakė JAV valstybės departamento atstovė Heather Nauert.

„Jungtinės Valstijos palaiko Venesuelos žmones ir jų konstitucinius atstovus, jiems siekiant atkurti savo šalyje visišką ir klestinčią demokratiją“, – teigė ji.

„Ir toliau imsimės griežtų ir staigių veiksmų prieš autoritarizmo Venesueloje architektus, įskaitant tuos, kurie po šiandienos neteisingų rinkimų dalyvaus Nacionalinėje Konstitucinėje Asamblėjoje“, – pridūrė H. Nauert.

Kritikų teigimu, Venesuelos lyderis N. Maduro sekmadienio balsavimą surengė siekdamas bet kokia kaina išlikti valdžioje.

„Prezidentas Nicolas Maduro atmetė Venesuelos žmonių balsus ir siekius“, – teigė H. Nauert. Ji taip pat išreiškė užuojautą dėl jau keturis pastaruosius mėnesius Venesuelą krečiančio smurto aukų.

„Smerkiame N. Maduro režimo naudojamą smurtą prieš piliečius, besinaudojančius savo teisėmis į žodžio, asociacijų ir taikių susirinkimų laisves“, – sakoma JAV valstybės departamento pranešime.

„Raginame šio pusrutulio ir viso pasaulio vyriausybes imtis griežtų veiksmų, kad atsakytų tie, kas kenkia demokratijai, neigia žmogaus teises, yra atsakingi už smurtą ir represijas ar dalyvauja korupcijoje“, – priduriama jame.

Per prieštaringai vertinamų rinkimų dieną kilusius neramumus žuvo mažiausiai 10 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.