Pasaulyje

2017.07.31 09:50

D. Trumpas ir Sh. Abe: Šiaurės Korėja yra „didelė ir auganti“ grėsmė

BNS 2017.07.31 09:50

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe sutinka, kad Šiaurės Korėjos raketų programa kelia „didelę ir augančią tiesioginę grėsmę“, ir pažadėjo sugriežtinti ekonomines ir diplomatines sankcijas Pchenjanui, sekmadienį pranešė Baltieji rūmai.

„Prezidentas Donaldas J. Trumpas šiandien kalbėjosi su Japonijos premjeru Shinzo Abe apie dar vienos Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) paleidimą. Abu lyderiai sutiko, kad Šiaurės Korėja kelia didelę ir augančią tiesioginę grėsmę Jungtinėms Valstijoms, Japonijai, Korėjos Respublikai ir kitoms arčiau ar toliau esančioms šalims“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

„Prezidentas D. Trumpas ir ministras pirmininkas Sh. Abe įsipareigojo didinti ekonominį ir diplomatinį spaudimą Šiaurės Korėjai bei (sutarė) įtikinti kitas šalis pasekti jų pavyzdžiu“, – teigiama jame.

„Prezidentas D. Trumpas dar kartą pakartojo mūsų nepalaužiamą įsipareigojimą visomis Jungtinių Valstijų išgalėmis ginti Japoniją ir Korėjos Respubliką nuo bet kokios atakos“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas dar labiau priartėjo prie savo siekio smogti bet kuriam taikiniui JAV teritorijoje, kai penktadienį išbandė dar vieną ICBM raketą. Ginklų ekspertų teigimu, tokia raketa gali pasiekti netgi Niujorką, taigi tai yra itin rimtas išbandymas D. Trumpui.

Reaguodami į Pchenjano veiksmus, šeštadienį virš Korėjos pusiasalio praskrido JAV misijos strateginiai bombonešiai, o sekmadienį JAV pajėgos sėkmingai išbandė priešraketinės gynybos sistemą THAAD, kurią amerikiečiai siekia dislokuoti Pietų Korėjoje.