Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.30 12:57

V. Putinas priėmė paradą Karinio jūrų laivyno dienos proga

BNS 2017.07.30 12:57

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienio rytą priėmė Karinio jūrų laivyno dienos proga surengtą karinį paradą.

Kremlius savo laivyno jėgą demonstravo paraduose, kurie vyko nuo Baltijos jūros iki pat Sirijos krantų.

Nevos upėje bei Suomijos įlankoje šalia antro didžiausio šalies miesto Sankt Peterburgo buvo išrikiuota apie 50 karo laivų ir povandeninių laivų. Tai buvo pirmas tokio didelio masto karinio jūrų laivyno paradas šalyje, surengtas V. Putino įsakymu.

„Šiandien daug kas daroma, kad Karinis jūrų laivynas vystytųsi ir atsinaujintų: rikiuotėje atsiranda modernių laivų, tobulinama personalo kovinės parengties sistema“, – jūreiviams sakė valstybės vadovas, kateriu apiplaukęs Nevoje stovinčius karo laivus.

„Šiandien Karinis jūrų laivynas sprendžia ne tik tradicines savo užduotis, bet ir deramai atsako į naujus iššūkius, turi svarbų indėlį kovoje su terorizmu ir piratavimu“, – pareiškė jis.

Karinio jūrų laivyno dienos proga surengtas karinis paradas buvo dar viena proga Maskvai pademonstruoti savo karinę galią panašiuose renginiuose. Pastarąjį kartą V. Putinas vadovavo tradiciniam Antrojo pasaulinio karo pabaigą žyminčiame Pergalės dienos parade gegužės 9-ąją.

Pastaruoju metu Maskva skyrė daugybę išteklių savo ginkluotosioms pajėgoms modernizuoti ir sustiprinti. Tačiau dėl jos veiksmų Ukrainoje smarkiai pašlijo Rusijos santykiai su Vakarais.

Mažesni paradai taip pat buvo surengti prie Karaliaučiaus Baltijos jūroje, šalia aneksuoto Krymo pusiasalio Juodojoje jūroje bei Tolimuosiuose Rytuose esančiame Vladivostoke.

Pirmąsyk Maskva savo karinio jūrų laivyno įrangą pademonstravo ir Sirijos Tartuso bazėje Viduržemio jūros pakrantėje, kur rusų laivai suvaidino svarbų vaidmenį ginkluotame konflikte remdami Sirijos prezidento režimą.

Rusijos naujienų agentūros „Interfax“ duomenimis, tame parade dalyvavo šeši laivai, tarp kurių buvo ir naujausios kartos modelio dyzelinis povandeninis laivas „Krasnodar“.

Sausį Maskva ir Damaskas pasirašė 49 metų sutartį, pagal kurią Rusija įsipareigojo išplėsti ir modernizuoti Tartuso bazę, taip įtvirtindama savo įtaką tame regione, po didelę reikšmę turėjusio karinio įsikišimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi