Pasaulyje

2017.07.30 16:37

JAV bombonešiai praskrido virš Korėjos pusiasalio

BNS2017.07.30 16:37

Strateginiai Jungtinių Amerikos Valstijų bombonešiai praskrido virš Korėjos pusiasalio, kad pademonstruotų jėgą Pchenjanui, išbandžiusiam tarpžemyninę balistinę raketą, pranešė šeštadienį amerikiečiai.

JAV bombonešiai B-1B kartu su Pietų Korėjos ir Japonijos naikintuvais per 10 valandų trukusį skrydį, mokėsi perimti orlaivius ir atlikti bendras operacijas.

Šie manevrai surengti po Pchenjano antrojo balistinės raketos paleidimo penktadienį, kai Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-Unas pareiškė, jog šiuo paleidimu pademonstruota šalies galimybė smogti bet kokiam objektui Jungtinėse Valstijose.

„Šiaurės Korėja tebėra didžiausia grėsmė regiono stabilumui“, – sakė generolas Terrence`as O'Shaughnessy, vadovaujantis JAV Ramiojo vandenyno karinėms oro pajėgoms.

„Prireikus mes esame pasirengę atsakyti greita, mirtina ir neįveikiama jėga mūsų pasirinktu laiku ir vieta“, – sakė jis.

Šis skelbimas sutapo su dar vienu JAV prezidento Donaldo Trumpo teiginių tviteryje srautu. D. Trumpas peikė Kiniją, kad ši nesugeba sutramdyti savo sąjungininkės Šiaurės Korėjos.

„Esu labai nusivylęs Kinija. Mūsų neprotingi buvę vadovai leido jiems (kinams) prekiaujant uždirbti šimtus milijardų dolerių per metus, bet jie nepadarė NIEKO mums su Šiaurės Korėja, tik šneka, – parašė D. Trumpas. – Mes nebeleisime, kad tai tęstųsi. Kinija gali lengvai išspręsti šią problemą!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.