Pasaulyje

2017.07.30 09:39

Australija užkirto kelią „teroristų planui“ numušti lėktuvą

BNS 2017.07.30 09:39

Sidnėjuje per reidus buvo suimti keturi islamistų įkvėpti asmenys, įtariami planavę numušti lėktuvą savadarbiu sprogstamuoju įrenginiu, sekmadienį pranešė Australijos pareigūnai.

„Galiu pranešti, kad praėjusį vakarą buvo surengta didelio masto kovos su terorizmu operacija, per kurią buvo užkirstas kelias teroristų planams numušti lėktuvą“, – žurnalistams sakė Australijos ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas.

Visuose pagrindiniuose vietinių skrydžių ir tarptautiniuose oro uostuose buvo sustiprinta apsauga, keliautojams nurodyta atvykti dviem valandomis anksčiau, kad būtų atliktos saugumo patikros, pridūrė jis.

Pareigūnai nepatikslino, ar įtariamieji taikėsi į vietinį, ar į tarptautinį skrydį. Tuo tarpu Sidnėjaus dienraštis „The Daily Telegraph“ pranešė, kad jie taikėsi į vieną vietinių skrydžių.

Keturi vyrai, suimti per reidus Sidnėjuje šeštadienį, gali būti susiję su „islamistų įkvėptu“ planu, teigė Australijos federalinės policijos komisaras Andrew Colvinas.

„Pastarosiomis dienomis teisėsauga gavo informacijos, kad keli žmonės Sidnėjuje planavo surengti teroro ataką, panaudodami IED (savadarbį sprogstamąjį užtaisą)“, – sakė jis žurnalistams.

Tačiau, anot jo, policija kol kas neturi „daug informacijos apie šią konkrečią ataką, jos vietą, datą ar laiką“. Pareigūno manymu, tyrimas bus „labai ilgas ir užsitęsęs“.

M. Turnbullas nurodė, kad galimas įtariamųjų planas „labiau (priklausė) išsamaus plano kategorijai“, o ne vieno asmens ketinimams. Tačiau, premjero teigimu, teroro grėsmės lygis šalyje nesikeis.

Kanbera teroro grėsmės lygį padidino iki „įmanomo“ 2014-ųjų rugsėjį, kai buvo priimti nauji saugumo įstatymai, didėjant susirūpinimui, kad atskiri asmenys gali imtis išpuolių, įkvėptus tokių organizacijų kaip džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.

Kovos su terorizmu policija nuo 2014-ųjų pabaigos surengė ištisą virtinę suėmimo operacijų ir teigia nuo to laiko Australijoje užkirtusi kelią 12 teroro atakų.

Tačiau šalį buvo sukrėtę keli išpuoliai: 2014-aisiais užpuolikams užgrobus vieną kavinę buvo nužudyti du įkaitai, o metais vėliau vienas 15-metis nužudė Sidnėjaus policijos pareigūną.