Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.29 14:38

Turkijoje paleisti 8 mėnesius kalėjime laikyti laikraščio darbuotojai

BNS 2017.07.29 14:38

Turkijoje šeštadienį iš kalėjimo buvo paleisti septyni Turkijos opozicijos dienraščio „Cumhuriyet“ darbuotojai, kurie už grotų praleido daugiau kaip aštuonis mėnesius ir kurie išreiškė viltį, kad netrukus į laisvę išeis ir likę keturi dar kalinami darbuotojai.

Išleisti šiuos septynis teisiamus žmones į laisvę penktadienį nurodė Stambulo teismas, tačiau pagrindiniai žurnalistai liko kalėjime. Šis procesas vadinamas spaudos laisvės išbandymu valdant prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui.

Dienraščio, kuris laikomas vienu iš nedaugelio R. T. Erdoganui prieštaraujančių Turkijos žiniasklaidos balsų, darbuotojai yra kaltinami pagalba teroristų grupuotėms. Jų šalininkai kaltinimus vadina absurdiškais.

Paleisti žurnalistai turės reguliariai prisistatyti teisėsaugos pareigūnams, kaltinimai jiems nepanaikinti.

Septynetas, tarp kurių yra gerbiamas karikatūrininkas Musa Kartas, po teismo sprendimo ankstyvą šeštadienio rytą buvo paleisti iš Stambulo priemiestyje esančio Silvirio kalėjimo.

„Mus buvo atskyrę nuo mylimų žmonių, giminaičių ir darbo“, – išėjęs iš kalėjimo sakė M. Kartas.

„Jokios neapykantos“

Tačiau jis pridūrė: „Patikėkite, visą šitą laiką kalėjime nejautėme neapykantos, nejautėme pagiežos, nebūtume galėję gyventi su tokiomis mintimis“.

Tarp išlaisvintųjų yra ir knygų priedo redaktorius Turhanas Gunay bei dienraščio teisės skyriaus vadovai.

Toliau kalinami skiltininkas Kadri Gurselas, tiriamąja žurnalistika užsiimantis Ahmetas Sikas, dienraščio vyriausiasis redaktorius Muratas Sabuncu ir vadovas Akinas Atalay.

Įtariamieji kaltinami savo tekstuose palaikantys tris grupuotes, kurias Turkija laiko teroristinėmis: Kurdistano darbininkų partiją (PKK), ultrakairiųjų Revoliucinę liaudies išvadavimo partiją-frontą (DHKP-C) ir JAV gyvenančio pamokslininko Fethullah Guleno, kurį Ankara kaltina pernai surengus perversmą, judėjimą.

Kitas teismo posėdis byloje numatytas rugsėjo 11 dieną. Jei kaltinamieji bus pripažinti kaltais, jiems gresia kalėjimo iki 43 metų bausmės.

Tuo tarpu prokurorai teigia galį pareikšti naujų kaltinimų A. Sikui dėl trečiadienį paskelbto gynybos pareiškimo, kuriame jis kritikavo valdančiąją partiją už praeities bendradarbiavimą su F. Guleno judėjimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi