Pasaulyje

2017.07.29 10:03

JAV: Kinija ir Rusija atsakingos už Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę

BNS2017.07.29 10:03

Kinijai ir Rusijai tenka „unikali ir ypatinga atsakomybė“ už vis didėjančią Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę, šeštadienį, po naujausio Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos bandymo sakė JAV valstybės sekretorius.

Pasak Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-Uno, bandymas patvirtino, kad visa pagrindinė JAV teritorijos dalis yra pasiekiama Pchenjano raketoms. Antrasis šį mėnesį Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos bandymas buvo atliktas penktadienį.

„Kaip pagrindinėms ekonominėms Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų ir balistinių raketų ... programos įgalintojoms Kinijai ir Rusijai tenka unikali ir ypatinga atsakomybė už šią didėjančią grėsmę regiono ir pasaulio stabilumui“, – sakoma Rexo Tillersono pareiškime.

Raketos bandymas buvo „akivaizdus daugelio Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų, atspindinčių tarptautinės bendrijos valią, pažeidimas“, – pridūrė jis.

Kinija yra paskutinė likusi svarbi Šiaurės Korėjos sąjungininkė, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra perspėjęs, kad tarptautinė bendrija neturėtų „prarasti šaltakraujiškumo“ dėl šio branduolinį ginklą turinčio režimo.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas naują Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos bandymą pasmerkė kaip „beatodairišką ir pavojingą“ ir atmetė Šiaurės Korėjos tvirtinimus, kad tokie bandymai padeda užtikrinti jos saugumą.

„Keldami grėsmę pasauliui šie ginklai ir bandymai dar labiau izoliuoja Šiaurės Korėją, silpnina jos ekonomiką“, – sakoma jo pareiškime.

Penktadienio bandymas buvo įvykdytas kelios valandos po to, kai JAV Senatas pritarė sankcijoms Pchenjanui.

Spartėjanti Šiaurės Korėjos programa dėl patikimų pajėgumų suduoti branduolinį smūgį yra keblus politinis iššūkis D. Trumpui, kuris nesutaria su Pekinu dėl to, kaip elgtis su Kim Jong-Uno režimu.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10