Pasaulyje

2017.07.28 12:00

Pakistano teismas pripažino premjerą N. Sharifą neturinčiu teisės eiti pareigų

BNS 2017.07.28 12:00

Pakistano Aukščiausiasis Teismas penktadienį pripažino ministrą pirmininką Nawazą Sharifą neturinčiu teisės eiti pareigų dėl seniai reiškiamų kaltinimų korupcija, o dėl šio sprendimo jis bus priverstas palikti postą.

„Jis yra diskvalifikuojamas kaip parlamento narys – taigi, jis liovėsi eiti ministro pirmininko pareigas“, – sausakimšoje teismo salėje paskelbė teisėjas Ejazas Afzalas Khanas.

Teismas taip pat paprašė nacionalinio antikorupcinio biuro toliau tirti kaltinimus N. Sharifui, kylančius iš informacijos, aptiktos pernai nutekintuose „Panamos popieriuose“. Šie dokumentai, nutekinti iš vienos Panamos teisinių paslaugų kontoros, rodo, kad premjero šeima yra susijusi su pelningais ofšoriniais verslo projektais.

Dar joks Pakistano premjeras nėra išsilaikęs poste visą penkerių metų kadenciją.

Daugelio jų darbą anksčiau laiko nutraukdavo šalyje didelę įtaką turintys kariškiai arba Aukščiausiojo Teismo sprendimai. Kitus nuversdavo jų pačių partijos; premjerai būdavo priverčiami atsistatydinti arba net nužudomi.

Per 70 metų gyvuojančio Pakistano premjero istoriją Aukščiausiasis Teismas jau antrąkart diskvalifikavo pareigas einantį premjerą.

2012 metais tuometis vyriausybės vadovas Yousafas Raza Gilani buvo diskvalifikuotas už nepagarbą teismui, kai atsisakė atnaujinti korupcijos bylą prieš pareigas tuo metu ėjusį prezidentą Asifą Ali Zardari.

Aukščiausiojo Teismo sprendimas be ceremonijų užbaigti N. Sharifo darbą yra jau trečiasis atvejis, kai šiam lyderiui nebuvo leista dirbti iki kadencijos pabaigos.

1993 metais jis buvo atleistas tuomečio prezidento dėl įtariamo kyšininkavimo, o 1999-aisiais N. Sharifą nuvertė kariškiai.