Pasaulyje

2017.07.28 10:36

„Boko Haram“ užpuolus geologus, žuvo daugiau kaip 50 žmonių

ELTA 2017.07.28 10:36

Nigerijoje daugiau kaip 50 žmonių žuvo, kai radikalios „Boko Haram“ grupuotės nariai užpuolė geologus, ieškančius naftos Nigerijos nacionalinės naftos korporacijos užsakymu, ir jų apsaugą. Tai penktadienį pranešė AFP, remdamasi medikais.  

„Aukų skaičius vis didėja. Jau atgabenta daugiau kaip 50 žuvusiųjų kūnų“, – cituoja agentūra savo šaltinius.

Tai jau ne pirmas „Boko Haram“ surengtas Nigerijos nacionalinės naftos korporacijos darbuotojų užpuolimas pastaruoju metu. Anksčiau šalies šiaurės rytuose teroristai pagrobė apie 10 Maidugurio universiteto Geologijos departamento darbuotojų, kurie dirbo korporacijai, bet vėliau kariškiams pavyko juos išlaisvinti.

Naftos gavyba užtikrina apie du trečdalius Nigerijos pajamų.

„Boko Haram“ – islamistinė grupuotė, rengianti išpuolius Nigerijos šiaurėje ir šiaurės rytuose, taip pat kaimyninėse šalyse. Ji siekia sukurti islamo kalifatą ir įvesti šariatą (islamo teisę) visoje Nigerijos teritorijoje. „Boko Haram“ stoja prieš vakarietišką švietimo modelį, demokratiją, valdžių pasidalijimo principą, vakarietiškus drabužius ir visus kitus „svetimos“ kultūros elementus.

2015 metų kovą grupuotė prisiekė ištikimybę teroristinei „Islamo valstybės“ organizacijai. Nuo 2009 metų jos smogikai Čado ežero baseino šalyse (Nigerijoje, Čade, Kamerūne, Nigeryje) nužudė mažiausiai 20 tūkstančių žmonių. Apie 2,6 milijono gyventojų tapo pabėgėliais ir perkeltaisiais asmenimis.