Pasaulyje

2017.07.28 08:49

Iš Venesuelos bus evakuotos JAV ambasados darbuotojų šeimos

ELTA 2017.07.28 08:49

JAV valstybės departamentas davė nurodymą evakuoti iš Venesuelos savo ambasados Karakase darbuotojų šeimas, praneša „Interfax“.

Be to, jis neprieštaraus ir pačių diplomatų išvykimui, jeigu jie to norės, sakoma Valstybės departamento išplatintame pranešime.

Dokumente JAV piliečiams rekomenduojama nesilankyti Venesueloje „dėl riaušių, smurtinių nusikaltimų ir maisto produktų bei medikamentų stygiaus“.

Venesueloje nuo balandžio pradžios nesiliauja masiniai protestai prieš Aukščiausiojo teismo sprendimą gerokai apriboti opozicijos kontroliuojamos Nacionalinės Asamblėjos valdžią. Šis sprendimas buvo atšauktas, bet opozicijos šalininkai išėjo į gatves, reikalaudami atstatydinti AT narius ir surengti pirmalaikius rinkimus. Per šį laiką žuvo daugiau kaip 100 žmonių, nukentėjo apie pusantro tūkstančio, keli tūkstančiai buvo suimti.

Padėtį dar labiau sukomplikavo gegužės mėnesį Venesuelos prezidento Nikolo Madūro priimtas sprendimas sušaukti Konstitucinę asamblėją, prieš tai nesurengus referendumo. Rinkimai į Konstitucinę asamblėją, kuri gali reformuoti valstybės valdymo sistemą ir pakeisti konstituciją, įvyks liepos 30 d.