Pasaulyje

2017.07.27 23:07

Arabų lygos vadovas perspėja, kad Izraelis gali įžiebti religinį karą

BNS 2017.07.27 23:07

Arabų lygos vadovas ketvirtadienį perspėjo, kad Izraelis bandymai jėga kontroliuoti šventąsias vietas Jeruzalėje kelia religinio karo riziką.

Izraelis „žaidžia su ugnimi ir tiesiog įžiebs religinį karą, pakeis konflikto esmę nuo politinės iki religinės“, sakė Ahmedas Abulas Gheitas.

Taip jis kalbėjo po skubiai sušaukto 22 arabų šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Kaire.

„Kviečiu okupuojančią šalį [Izraelį] atsargiai pasimokyti iš šios krizės ir žinutės, kurią ji siunčia“, – kalbėjo Arabų lygos vadovas.

„Esant tiek daug arogancijos, [Izraelis] rizikuoja įžiebti religinį karą, nes nė vienas pasaulio musulmonas nepripažins Jeruzalės Al Aksos mečetės niekinimo“, – pridūrė jis.

Po liepos 14-ąją įvykdyto išpuolio, per kurį žuvo du policininkai, šalia įėjimų į Šventyklos kalno, kurį musulmonai vadina Kilniąja Šventove, kompleksą, kuriam taip pat priklauso Al Aksos mečetė bei Uolos Kupolo šventovė, buvo pastatyti metalo detektoriai. Izraelio pareigūnai tvirtino, kad liepos 14-ąją užpuolikai įsinešė ginklų į Šventyklos kalno kompleksą, kur apšaudė policininkus, todėl buvo reikalingos šios priemonės.

Palestiniečiai naująsias saugumo priemones laikė Izraelio siekiu išplėsti savo kontrolę šiame komplekse. Protestuodami jie atsisakė įeiti į tą teritoriją ir meldėsi aplinkinėse gatvėse.

Naujosios saugumo priemonės ketvirtadienį buvo pašalintos.