Pasaulyje

2017.07.27 17:29

Prancūzija Libijoje tikrins prieglobsčio prašytojus

ELTA 2017.07.27 17:29

Prancūzija šią vasarą Libijoje įkurs įforminimo centrus prieglobsčio prašytojams, norintiems Viduržemio jūra keliauti į Europą, ketvirtadienį pranešė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Šiuo žingsniu siekiama pažaboti migrantų į Europą antplūdį, informuoja AFP.

„Šiuo žingsniu siekiama, kad prieglobsčio suteikimo sąlygų neatitinkantys asmenys nesiimtų beprotiškos rizikos“, – per vizitą pabėgėlių prieglaudoje Prancūzijoje sakė E. Macronas.

Prieš dvi dienas E. Macronas Paryžiuje tarpininkavo dviejų priešiškų jėgų, besivaržančių dėl valdžios karo išvargintoje Libijoje, lyderių derybose. Jų metu susitarta dėl sąlyginių paliaubų.

Libija yra pagrindinis Europą pasiekti bandančių migrantų iš Afrikos atspirties taškas. Iš Libijos išplaukia šimtai nepatvarių žmonių kontrabandininkų valčių su migrantais. Antradienį Prancūzijos prezidentas sakė besiviliantis, kad susitarimas, kuriuo siekiama užbaigti penkerius metus Libijoje vyraujantį chaosą, padės kontroliuoti migrantų srautus.

Nuo sausio mėnesio daugiau kaip 100 tūkst. žmonių įveikė pavojingą kelionę iš Libijos į Europą, skelbė Tarptautinė migracijos organizacija (TMO). Šiais metais daugiau kaip 2 300 migrantų nuskendo bandydami perplaukti jūrą.

Didžioji dalis migrantų atvyksta į Italiją, arčiausiai Šiaurės Afrikos esančią Europos Sąjungos (ES) šalį. Italija jau skundžiasi pernelyg didele jai tenkančia migrantų našta. Į šalį nuo šių metų pradžios iki liepos 13 dienos atvyko 86 123 migrantai, o tai 10 proc. daugiau nei 2016-aisiais.