Pasaulyje

2017.07.27 09:35

M. Saakašviliui atimta Ukrainos pilietybė

15min.lt 2017.07.27 09:35

Ukrainos migracijos tarnyba praneša, kad buvusiam Odesos apskrities gubernatoriui ir Gruzijos prezidentui Michailui Saakašviliui atimta Ukrainos pilietybė, rašo „Dožd“.

Ukrainos migracijos tarnyba nurodė, kad pilietybės atėmimo priežastimi tapo anketoje nurodyti melagingi duomenys. M. Saakašvilis anketoje patvirtino, kad dėl jo nėra pradėtas tyrimas nei Ukrainoje, nei užsienyje, tačiau Gruzijoje buvęs prezidentas buvo sulaikytas.

Užklausą dėl M. Saakašvilio pilietybės atėmimo Generalinei prokuratūrai pateikė Ukrainos parlamento narys Andrejus Lozovas. Remiantis šia užklausa buvo priimtas sprendimas, praneša migracijos tarnyba.

Įsakymą dėl pilietybės atėmimo pasirašė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. Ukrainos pilietybė M. Saakašviliui P. Porošenkos įsakymu buvo suteikta 2015-ųjų gegužės 30 dieną. Tą pačią dieną P. Porošenka paskyrė jį Odesos apskrities gubernatoriumi.

2016-ųjų lapkritį M. Saakašvilis iš šių pareigų pasitraukė teigdamas, kad pavargo nuo „nuolatinių apgavysčių ir korupcijos“. Vėliau buvęs Gruzijos prezidentas paskelbė planuojantis Ukrainoje įsteigti partiją.