Naujienų srautas

Pasaulyje2013.05.20 09:14

Oklahomos valstijoje praūžė mirtinas tornadas

15min.lt 2013.05.20 09:14

JAV Oklahomos valstijoje sekmadienį praūžus tornadui žuvo mažiausiai vienas žmogus ir dar keli sužeisti, skelbia naujienų tarnyba BBC.

JAV Oklahomos valstijoje sekmadienį praūžus tornadui žuvo mažiausiai vienas žmogus ir dar keli sužeisti, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Didžiausią žalą tornadas sukėlė Šounijos mieste, kuris yra apie 55 km nuo Oklahomos miesto.

Tornadai praūžė ir kitose valstijose, jie užfiksuoti Ajovoje, Minesotoje, Kanzase ir Teksase. Jų sekmadienį užfiksuota apie 20.

Nacionalinė meteorologijos tarnyba įspėjo, kad pavojingas tornadas artėja Kanzaso valstijos Vičitos miesto link. Jame yra didžiausias Kanzaso valstijoje oro uostas, dėl tornado grėsmės įvykdyta evakuacija, atšaukti visi skrydžiai.

Oklahomos vietos televizijos stotys pranešė, kad gamtos stichija pražudė mažiausiai vieną žmogų, dar keli nukentėjo, kuomet greitkelyje buvo parblokštas vienas vilkikas, jis nukrito nuo tilto. Dar vienas vilkikas pasviro ant šono ir atsirėmė į tilto atramą.

Didelė žala padaryta ir Edmondo miesteliui, tačiau apie sužalotus asmenis duomenų kol kas nėra.

Stichijos apimtose vietose tūkstančiai žmonių liko be elektros. Gubernatorė Mary Fallin teigė, kad 16-koje apskričių paskelbta nepaprastoji padėtis.

„Šiuo metu vyksta gelbėjimo operacijos. Kol kas vis dar daug neaiškumo“, – sakė ji.

Praėjusią savaitę stiprus tornadas praūžė Teksaso valstijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi