Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.26 15:57

ESTT nusprendė palikti „Hamas“ juodajame teroristų sąraše

ELTA 2017.07.26 15:57

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) nusprendė, kad palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“ turi likti 28 valstybes nares turinčios Europos Sąjungos (ES) juodajame teroristų sąraše, informuoja BBC.

Teisingumo Teismas panaikino Bendrojo teismo sprendimą, kuriame teigiama, neva nepakanka įrodymų, kad grupuotei „Hamas“ ir toliau būtų taikomi draudimai keliauti ir taikomas turto įšaldymas. Žemesnės instancijos teismas 2014 metais teigė, kad bloko juodasis teroristų sąrašas paremtas žiniasklaidos pranešimais, o ne kompetentingų institucijų sprendimais. Teisingumo Teismas savo ruožtu teigė, kad tokie sprendimai nėra būtini išlaikyti grupuotėms sąraše.

Trečiadienį pateiktame sprendime Liuksemburge įsikūręs Teisingumo Teismas pareiškė, kad kompetentingų institucijų sprendimai buvo būtini tik sudarant pirminius grupuočių ar asmenų sąrašus. Teisingumo Teismo teigimu, ES „gali palikti asmenį ar grupuotę sąraše, jei yra padaroma išvada, jog esama rizikos, kad tas asmuo ar grupuotė yra susijusi su teroristine veikla“.

ES juodasis teroristų sąrašas atnaujintas sausį, jame šiuo metu įrašyti 13 asmenų ir 22 grupuotės. „Hamas“ nuolat tvirtino esanti pasipriešinimo judėjimas, o ne teroristinė grupuotė, nors pagal grupuotės įstatus, ji yra įsipareigojusi sunaikinti Izraelį. ES, JAV, Kanada ir Japonija laiko „Hamas“ teroristine grupuote.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi