Pasaulyje

2017.07.26 17:24

Dėl gaisrų iš Pietų Prancūzijos evakavo mažiausiai 10 tūkst. žmonių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.26 17:24

Prancūzijos tarnybos praneša, kad dėl įsismarkavusių naujų gaisrų, iš Pietų Prancūzijos evakavo mažiausiai 10 tūkstančių žmonių, iš jų 3000 turistų.

Šalies pietuose ugniagesiai kovoja su dideliais gaisrais, todėl antradienį Prancūzija kreipėsi Europos Sąjungos pagalbos. Šalies tarnybos paprašė dviejų papildomų lėktuvų miškų gaisrams malšinti, juos iš karto atsiuntė Italija.

Prancūzijos pietus ir toliau alina sausros, todėl gaisrai labai pavojingi, su jais kovoja daugiau kaip 4000 tūkstančiai ugniagesių su 19 lėktuvų. Antradienį gaisrai suniokojo apie 4000 hektarų.

Be gaisrų Pietų Prancūzijoje, ugniagesiai su ugnimi kovoja ir Portugalijoje bei Korsikos saloje.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad dėl Prancūzijos pietuose siaučiančių miško gaisrų būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Gaisrų labiausiai yra paliestas Varo departamentas bei šiaurinė Korsikos dalis, vykdoma dalinė gyventojų evakuacija. Informacija apie situaciją regione realiuoju laiku galima rasti Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje ir Twitter paskyroje.

Lietuvos piliečiai dėl informacijos gali kreiptis į Lietuvos ambasadą Prancūzijoje telefonu + 33 1 40 54 50 51, taip pat  visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli  ; Android: https://goo.gl/rPwrfx.