Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.25 08:22

Lenkijos premjerė kaltina prezidentą reformų proceso stabdymu

ELTA 2017.07.25 08:22

Lenkijos premjerė Beata Szydlo pirmadienį apkaltino prezidentą Andrzejų Dudą trukdant įgyvendinti šalyje būtinas reformas, praneša „Reuters“.

Taip vyriausybės vadovė pakomentavo prezidento pareiškimą, kad jis vetuos parlamento aprobuotus ginčijamus Aukščiausiojo teismo įstatymus.

„Mes visi norime gyventi sąžiningoje Lenkijoje, todėl mums reikalinga teismų reforma. Šiandieninis prezidento pareiškimas dėl veto sulėtino reformos įgyvendinimą“, – mano B. Szydlo.

Vetuoti įstatymus A. Dudą ragino visoje šalyje vykstančių daugiatūkstantinių protesto akcijų dalyviai.

Pasak premjerės, ministrų kabinetas „neturi daryti nuolaidų gatvei ir kitoms valstybėms“.

Savo ruožtu A. Duda teigia, kad parlamento siūlomi pakeitimai neatitinka šalies konstitucijos. Anksčiau prezidentas pranešė pats parengsiąs teismų reformos įstatymą.

Valdančioji Teisės ir teisingumo partija apie teismų reformą prabilo dar 2015 metais. Jos lyderis Jaroslawas Kaczynskis ne kartą pareiškė, jog teisingumo sistema turi būti radikaliai pertvarkyta, kadangi ji „moraliniu ir profesiniu požiūriu paseno“.

Praėjusią savaitę Seime ir Senate buvo pritarta reformai. Tai išprovokavo daugiatūkstantines protesto akcijas. Liepą į didelių Lenkijos miestų gatves išėjo daugiau kaip 100 tūkstančių žmonių. Manifestantų nuomone, valdančioji partija siekia paimti į savo rankas Aukščiausiojo teismo ir visos teismų sistemos kontrolę. Reformą keliu į diktatūrą pavadino trys buvę Lenkijos prezidentai – Lechas Walęsa, Aleksanderas Kwasniewskis ir Bronislawas Komorowskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi