Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.25 08:19

Pietų Prancūzijoje šimtai ugniagesių kovoja su miškų gaisrais

BNS 2017.07.25 08:19

Pietų Prancūzijoje pirmadienį su miškų gaisrais kovojo šimtai ugniagesių; 900 hektarų miško plotą apėmusi ugnis kelia grėsmę namams Korsikos saloje, pranešė pagalbos tarnybos.

Dėl kilusio pavojaus buvo evakuoti žmonės, gyvenantys šiaurės rytinėje salos pakrantėje esančio Biguljos miestelio pakraščiuose.

„Gaisras labai smarkus; jis slenka Biguljos miestelio link“, – naujienų agentūrai AFP sakė Prancūzijos civilinės gynybos pajėgų pulkininkas leitenantas Michelis Bernier.

Liepsnos pirmadienį pasiglemžė lentpjūvę, taip pat sudegė 10 automobilių.

„Laukiame pastiprinimo“, – sakė regiono ugniagesių vado pavaduotojas Jean-Jacques`as Peraldi. Su gaisru kovojo apie 160 pareigūnų ir daugiau kaip 10 ugniagesių automobilių.

Vietos pareigūnas Gerard`as Gavory sakė, kad ugnį gesinti padeda ir trys orlaiviai, iš kurių yra „stebima vietovė, kad būtų užtikrinta, jog nebūtų paveikti jokie namai“.

Dar vienas gaisras siautėja Korsikos pietuose, kur išdegė 110 hektarų plotas Alerijos miestelio apylinkėse. Pasak M. Bernier, šis gaisras pirmadienį jau buvo suvaldytas.

Ugnis siautėjo ir kitose Prancūzijos vietose. Vokliūzo regione esančio Liuberono apylinkėse liepsnojo 800 hektarų miško. Ugniagesiai sakė AFP, kad jiems dar nepavyko suvaldyti šio gaisro.

Mirabo kaime ir gretimame kaimelyje buvo evakuoti apie 100 namų gyventojai, nurodė pareigūnai. Šioje vietoje turėtų dirbti iki 500 ugniagesių.

Reuters/Scanpix nuotr.

Netoliese esančiame Varo regiono Žigaro kurorte išdegė 200 hektarų miško.

Nicos šiaurėje esančiame Karose sudegė namas, trys automobiliai ir sandėlis. Vietos pareigūnai informavo, kad ten buvo evakuoti kelių namų gyventojai.

Tame mieste darbavosi per 270 ugniagesių.

„Tai yra labai pavojinga diena, – pareiškė M. Bernier. – Ir kova šįvakar bus labai, labai ilga.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi