Pasaulyje

2017.07.24 20:09

Ukrainos prezidentas ragina Rusiją nebetiekti ginklų separatistams

ELTA 2017.07.24 20:09

Telefoninio pokalbio metu Prancūzijos ir Vokietijos lyderiams bandant atgaivinti taikos Ukrainoje planą, Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį pareikalavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino stabdyti ginklų tiekimą separatistams Ukrainos rytuose, rašo AFP.

Išaugus smurtui Ukrainoje, Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos lyderiai pirmadienį dvi valandas telefonu aptarinėjo Ukrainos krizę ir pasižadėjo įgyvendinti taikos planą. Tai naujausias derybų, skirtų numalšinti konfliktą Ukrainoje, etapas. Nuo 2014 metų balandžio kilęs konfliktas jau pareikalavo daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių.

Pokalbyje pirmą kartą dalyvavo prieš kelis mėnesius Prancūzijos prezidentu tapęs Emmanuelis Macronas. Jis kartu su Vokietijos kanclere Angela Merkel tapo svarbiausiu tarptautiniu tarpininku Ukrainos krizėje.

Praėjusią savaitę Ukraina susidūrė su pražūtingiausiais per kelis mėnesius Rusijos remiamų separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų susirėmimais.

P. Porošenka paskutiniasias šių metų liepos dienas pavadino vienomis pražūtingiausių 2017 metų dienų ir ragino Rusiją nedelsiant nutraukti agresyvius veiksmus ir ginklų į okupuotas teritorijas tiekimą.

Kijevas ir jo sąjungininkės Vakaruose atkakliai tvirtina, kad Kremlius siunčia karius ir ginklus, siekdamas paremti separatistus Rytų Ukrainoje. Rusija ir toliau neigia savo vaidmenį Ukrainos konflikte.