Pasaulyje

2017.07.24 18:50

Rusija pranešė dislokuojanti savo pajėgas saugumo zonoms Sirijoje stebėti

BNS2017.07.24 18:50

Rusija pradėjo dislokuoti savo karo policijos pajėgas dviejų Sirijoje steigiamų saugumo zonų stebėjimui, pranešė pirmadienį Gynybos ministerija.

Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo Vyriausios operatyvinės valdybos viršininkas generolas pulkininkas Sergejus Rudskojus sakė, kad įrengiami kontrolės ir stebėsenos postai aplink pietvakarinę ir viena Rytų Gutoje netoli Damasko.

Šios zonos yra dalis platesnio Maskvos plano – įsteigti keturias „deeskalavimo zonas“ sukilėlių kontroliuojamose Sirijos dalyse.

Šiuo skelbimu pranešta apie pirmąjį užsienisco pajėgų dislokavimą saugimo zonoms prižiūrėti, Maskvai siekiant sutaikyti Siriją po karinio Rusijos įsikišimo, suteikusio persvarą prezidentui Basharui al-Assadui per šešerių metų ginkluotą konfliktą.

„Karo veiksmų nutraukimo režimui užtikrinti liepos 21 ir 22 dienomis Rusijos karo policija įrengė du kontrolės postus ir 10 stebėsenos postų palei suderintus (sukilėlių ir vyriausybės pajėgų) sąlyčio linijos ruožus pietvakarių deeskalavimo zonoje“, – sakė žurnalistams S. Rudskojus.

Maskva taip pat informavo Izraelį, kad „artimiausias postas yra nutolęs 13 km nuo demarkacijos linijos, skiriančos Izraelio ir Sirijos kariuomenes Golano aukštumose, kaip anksčiau sutarta ir patvirtinta tarptautiniais susitarimais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.