Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.24 17:15

Kremlius įspėja dėl naujų JAV sankcijų Rusijai

ELTA 2017.07.24 17:15

JAV Kongresui susitarus dėl naujų sankcijų Rusijai įvedimo, Kremlius pirmadienį įspėjo, kad naujos baudžiamosios priemonės turės žalingos įtakos abiejų pusių interesams, informuoja AFP.

Dar birželio viduryje JAV Senatas vienareikšmiškai pritarė griežtesnėms sankcijoms Rusijai, bet procesas užstrigo Atstovų rūmuose. Galiausiai šeštadienį abiejų JAV Kongreso partijų lyderiai susitarė dėl įstatymo, kuris leistų įvesti naujas sankcijas Rusijai. Šįkart jos susijusios su galimu Maskvos kišimusi į JAV prezidento rinkimus.

Naujasis įstatymas taip pat gerokai apribos JAV prezidento Donaldo Trumpo galimybes panaikinti bet kurias Rusijai taikomas sankcijas. Susitarimą dar turi pasirašyti pats D. Trumpas. Nors JAV vadovas nuo pat pradžių priešinosi įstatymui, regis, vykdant tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus, D. Trumpas neturi kito pasirinkimo, kaip tik pasirašyti įstatymą.

Prezidentas šį įstatymo projektą galės vetuoti, bet, pasak korespondentų, toks žingsnis paskatintų įtarimus, kad D. Trumpas pernelyg palankus Kremliui.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad Kremlius vis dar laukia, ar D. Trumpas pritars naujoms baudžiamosios priemonėms. Tačiau, anot D. Peskovo, JAV vadovui dar nepriėmus sprendimo, anksti kalbėti apie atsakomąsias priemones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi