Pasaulyje

2017.07.24 15:59

Mažėja E. Macrono populiarumas

ELTA 2017.07.24 15:59

Praėjus vos keliems mėnesiams nuo prezidentavimo pradžios, 10 proc. punktų sumažėjo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono populiarumas, rinkėjams reiškiant nepasitenkinimą dėl daugybės prezidento planuojamų reformų. Tai didžiausias nuo 1995 metų naujo prezidento populiarumo nuosmukis, informuoja „The Telegraph“.

Puikiai prezidentavimą pradėjusio, susižavėjimo Prancūzijoje ir užsienyje sulaukusio 39 metų amžiaus buvusio bankininko E. Macrono administracijos populiarumas ėmė mažėti.

Remiantis laikraščio „Journal du Dimache“ užsakymu atliktos „Ifop“ apklausos duomenimis, Prancūzijos lyderio prezidentavimu patenkintų prancūzų skaičius nuo birželio sumažėjo 10 proc. punktų, t. y. nuo 64 iki 54 proc.

Apklausa rodo, kad taip pat mažėja prancūzų palaikymas šalies ministrui pirmininkui Edouard`ui Philippe`ui. Politikas neteko 8 proc. punktų palaikymo, jo populiarumas šiuo metu siekia 56 proc. Apklausos metu (liepos 17–22 dienomis) apklausti 1 947 suaugusieji.

Šiuo laikotarpiu E. Macronas kaip tik buvo įsivėlęs į ginčą su Prancūzijos generalinio štabo vadu Pierre`u de Villiersu, kuris, nepritardamas taupymo priemonėms gynybos srityje, pasitraukė iš pareigų.