Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.24 14:57

Sprogdinimo Kabule aukų padaugėjo iki 24

BNS 2017.07.24 14:57

Kabulo vakariniame rajone mažiausiai 24 žmonės žuvo, o dar 42 buvo sužeisti pirmadienį paryčiais mirtininkui detonavus sprogmenų prikrautą automobilį, įsirėžusį į autobusą, vežusį vyriausybės darbuotojus, pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerijos atstovas Najibas Danishas.

„Užminuotas automobilis rėžėsi į Kasybos ministerijos autobusą per piko valandą“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Rajone, kur įvyko šis incidentas, gyvena nemažai šiitų hazarų – persekiojamos tautinės mažumos atstovų, prieš kuruos anksčiau įvykdytas jau ne vienas išpuolis.

Be to, netoli tos vietos gyvena žymus Afganistano politikas ir buvęs karo vadas Mohammedas Mohaqeqas. Jo atstovas pranešė, kad namo link važiavęs automobilis sprogo netoli pirmojo patikros punkto, o nuo smūgio „žuvo ir buvo sužeisti keli civiliai“.

Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė Talibanas. Žiniasklaidai atsiųstame Talibano pranešime sakoma, kad vienas iš šio islamistų judėjimo kovotojų anksti ryte detonavo sprogmenų prikrautą automobilį prie autobuso, vežusio Kasybos ir naftos ministerijos darbuotojus.

Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas savo ruožtu nurodė, kad šio išpuolio taikinys buvo žvalgybos tarnybos ir jų darbuotojai.

Jis teigė, kad autobusu važiavo žvalgybos tarnybų pareigūnai, bet Kabulo policijos vado atstovas Basiras Mujahedas pažymėjo, kad buvo vežami Kasybos ir naftos ministerijos darbuotojai.

B. Mujahidas sakė, kad Talibano kovotojai mažiausiai du pastaruosius mėnesius sekė žvalgybos tarnybų veiklą, ruošdamiesi įvykdyti šį išpuolį.

Jungtinių Tautų pagalbos misijos Afganistane (UNAMA), nuo 2009 metų renkančioje duomenis apie civilių žūtis, naujausioje ataskaitoje sakoma, kad per šių metų pirmąją pusę karo nuniokotoje šalyje žuvo 1 662 žmonės, dar per 3,5 tūkst. buvo sužeisti.

JT ataskaitoje teigiama, kad beveik 20 proc. šių aukų sudaro sostinėje Kabule žuvę žmonės.

Gegužės pabaigoje Kabule buvo įvykdyta per šį laikotarpį daugiausiai gyvybių nusinešusi ataka: per rytinį eismo piką sostinėje detonuotas sprogmenų prikrautas sunkvežimis užmušė per 150 žmonių, dar šimtai buvo sužeisti. UNAMA nurodė, kad per šį išpuolį žuvo 92 civiliai ir kad pagal aukų skaičių ši ataka yra didžiausia šalyje nuo 2001 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi