Pasaulyje

2017.07.23 17:40

Stebėtojai: nepaisant įsigaliojusių paliaubų, Sirijos sostinės apylinkėse vykdomi antskrydžiai

ELTA 2017.07.23 17:40

Sirijos režimas sekmadienį įvykdė oro antskrydžius netoli Damasko esančiame viename paskutiniųjų sukilėlių bastionų, pranešė stebėsenos organizacija. Tai įvyko praėjus dienai po to, kai keliose apsiausto anklavo dalyse režimas paskelbė paliaubas, informuoja naujienų agentūra AFP.

Sirijos kariuomenė šeštadienį paskelbė nutraukianti kovas keliose Rytų Gutos – sostinės Damasko apylinkėse esančio sukilėlių kontroliuojamo regiono – dalyse.

„Režimo karo lėktuvai nusitaikė į Ain Termos vietovę – ten nuo ankstaus ryto smogta mažiausiai šešis kartus. Dar du reidai buvo įvykdyti Dūmos mieste ir jo apylinkėse“, – informavo Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija, kuri remiasi šaltiniais Sirijoje, apie aukas nepranešė.

Anot stebėsenos organizacijos, režimo pajėgos sekmadienį apšaudė ir Džisrino priemiesčius. Šeštadienį, jau įsigaliojus paliauboms, nuo režimo artilerijos ir raketų ugnies taip pat nukentėjo Ain Terma, Harasta ir kitos vietovės.

Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuro vadovo teigimu, režimo antskrydžių taikiniais pasirinktose teritorijose džihadistų pajėgų nebuvo.

Sirijos kariuomenė šeštadienį paskelbė nuo vidurdienio nutraukianti kovas kai kuriose Rytų Gutos dalyse, tačiau kuriose konkrečiai – neįvardijo.

Apie paliaubas pranešta po to, kai Sirijos vyriausybės sąjungininkė Rusija pranešė su „nuosaikiaisiais“ sukilėliais pasiekusi susitarimą dėl saugumo zonų sienų ir jų kontrolės.

Rusija taip pat tvirtino, kad šalys susitarė dėl „kelių, kuriais bus pristatoma humanitarinė pagalba ir galės laisvai judėti gyventojai“.

Tačiau visos Rytų Gutoje veikiančios sukilėlių grupės neigė pasirašiusios tokį susitarimą.