Pasaulyje

2017.07.23 14:32

Afganistano policija pradėjo pagrobtų kaimo gyventojų paieškų operaciją

BNS2017.07.23 14:32

Afganistano policija sekmadienį pradėjo prieš dvi dienas įtariamų Talibano kovotojų pagrobtų mažiausiai 70 pietinės Kandaharo provincijos kaimo gyventojų paieškos ir gelbėjimo operaciją.

Mažiausiai septyni pagrobtieji rasti negyvi šeštadienį. Jų palaikai aptikti šalia kelio, jungiančio Kandaharą – didžiausią miestą pietų Afganistane – ir Uruzgano provincijos sostinę Tarinkotą. Šiame regione, kuriame auginama daug opijinių aguonų, didžiules teritorijas kontroliuoja Talibano kovotojai.

Policijos manymu, tuos asmenis nužudė talibai.

Pagrobėjai paleido apie 30 žmonių, dar tiek pat asmenų tebėra dingę, naujienų agentūrai AFP sakė Kandaharo policijos atstovas Zia Durrani.

Kol kas nė viena grupuotė neprisiėmė atsakomybės už kaimiečių pagrobimą. Taip pat nežinoma ir jų pagrobimo priežastis. Kai kurie pareigūnai mano, kad tie žmonės galėjo būti pagrobti kilus įtarimų, jog jie bendradarbiauja su Afganistano vyriausybe.

Afganistane pastaruoju metu reikšmingai padaugėjo civilių, žuvusių per gerai koordinuotas atakas, Talibanui balandžio pabaigoje pradėjus savo kasmetinę „pavasario puolimo“ kampaniją prieš Vakarų remiamą Kabulo vyriausybę.

Šalyje itin pavojingi tapo keliai, kertantys sukilėlių kontroliuojamas teritorijas; talibai ir kitų ginkluotų grupuočių nariai dažnai grobia ar žudo jais keliaujančius žmones.

Liepą talibai užtvėrė kelią, jungiantį Faraho ir Herato miestus, ir privertė išlipti 16 vieno autobuso keleivių. Kovotojai nušovė mažiausiai septynis iš jų, o likę devyni keleiviai buvo paimti įkaitais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt