Pasaulyje

2017.07.22 22:37

Palestina įšaldė ryšius su Izraeliu

LRT RADIJAS, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2017.07.22 22:37

Trys žydai ir trys palestiniečiai žuvo per susirėmimus Vakarų Krante ir Jeruzalėje, po to kai Izraelio valdžia uždraudė į Šventyklos kalną patekti musulmonams vyrams jaunesniems nei 50 metų.

Izraelio policijos pareigūnai tikrina automobilius Vakarų Krante ieškodami įtariamųjų ir ginklų. Penktadienį trys žydai buvo nudurti, o per susirėmimus su policija vėliau žuvo 3 palestiniečiai. Reaguodamas į vakarykščius įvykius, šešadienį palestiniečių prezidentas Mahmudas Abasas įšaldė santykius su Izraeliu.

Prieš dvi savaites vienoje iš švenčiausių vietų tikintiesiems užpuolikas nužudė du policijos pareigūnus. Reaguodama į šiuos įvykius Izraelio valdžia nusprendė prie įėjimo į Jeruzalės senąjį miestą pastatyti metalo detektorius, o musulmonams vyrams, jaunesniems nei 50 metų, apskritai uždrausti patekti į šventyklą. Tai sukėlė didelius protestus, policija, ramindama minią, turėjo panaudoti ir jėgą, o protestuotojai į pareigūnus apmėtė akmenimis.

Musulmonų dvasininkai ragino tikinčiuosius neiti į šventyklą, todėl daug žmonių tiesiog meldėsi gatvėse.

Palestiniečiai kaltina žydus, kad tokiomis priemonėmis jie nori dar labiau kontroliuoti švenčiausias Jeruzalės vietas. Palestiniečių prezidentas telefonu kalbėjosi su Jungtinių Valstijų prezidento žentu ir prašė Jungtinių Valstijų įsikišti.

Raginama sušaukti skubų pasitarimą

Švedija, Prancūzija ir Egiptas reikalauja sušaukti skubų Jungtinių Tautų Saugumo tarybos posėdį dėl neramumų tarp Izraelio ir palestiniečių Jeruzalėje.

Pasak Švedijos atstovo, susitikime turėtų būti sprendžiama, kaip paremti pastangas slopinti konfliktą.

Penktadienį Jeruzalėje palestiniečiai peiliais užpuolė ir nužudė tris izraeliečius, per susirėmimus taip pat žuvo ir trys palestiniečiai. Incidentas įvyko po to, kai tiek žydams, tiek musulmonams šventoje vietoje Izraelis sustiprino saugumą. Palestiniečiai dėl to surengė didelius protestus. Jie piktinosi, kad Izraelis prie įėjimo į šventvietę ant Šventyklos kalno įrengė metalo detektorių. Prieš savaitę netoli šios vietos nušauti du Izraelio policininkai.