Pasaulyje

2017.07.22 14:04

Lenkijoje priimta Aukštojo teismo reforma

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.07.22 14:04

Lenkijos Senatas penktadienį vakare po 15 valandų diskusijų priėmė prieštaringai vertinamą Aukštojo teismo reformą. Tai padaryta nepaisant didžiulių protestų, Europos Sąjungos įspėjimų dėl galimų sankcijų ir JAV raginimo to nedaryti. 

Iškart po balsavimo prie parlamento susirinkę tūkstančiai protestuotojų šaukė „Gėda“, „Išdavikai“ ir reikalavo demokratijos. Įstatymas numato, kad nuo šiol parlamentas rinks Nacionalinės teismų tarybos narius, o vidaus reikalų ministras galėtų parinkti kandidatus į bendrųjų teismų teisėjus. 

Įstatymą per tris savaites dar turi pasirašyti prezidentas Andrzejus Duda. Opozicija priimtą įstatymą vadina perversumu ir ragina šalies vadovą jį vetuoti. Valdančioji partija „Teisė ir teisingumas“ tikina, kad reformos reikia norint kovoti su korupcija ir efektyvinti teismų darbą.

Tačiau, kaip teigia LRT RADIJO bendradarbė Lenkijoje Nijolė Druto, prezidentas įstatyme pastebi keletą neatitikimų, todėl neatmetama, kad dokumentą jis grąžins parlamentui pakartotinai svarstyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.