Pasaulyje

2017.07.21 20:20

B. Nemcovo dukra apskundė teismo nuosprendį

BNS2017.07.21 20:20

Nužudyto Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo dukra apskundė jo nužudymo byloje teismo paskelbtą nuosprendį ir pareikalavo persvarstyti bylą, penktadienį pranešė jos advokatė.

Praėjusią savaitę teismas keliolikai metų už grotų pasiuntė penkis nusikaltimo bendrininkus čečėnus, nors B. Nemcovo sąjungininkai tvirtino, kad tikrieji nužudymo organizatoriai vis dar neišaiškinti.

Žana Nemcova paragino prokurorus perkvalifikuoti bylą iš nužudymo į politinio nužudymo, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė advokatė Olga Michailova.

55 metų B. Nemcovas, buvęs vicepremjeras ir vienas iškiliausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, buvo nušautas 2015 metų vasario 27 d. ant tilto netoli Kremliaus.

„Mes, Žanos Nemcovos atstovai, pateikėme apeliacinį skundą dėl Maskvos karinio apygardos teismo nuosprendžio ir prašome atšaukti šį verdiktą, o bylą grąžinti prokurorams“, – teigė O. Michailova.

Ž. Nemcova po kaltinamųjų kaltę pripažinusio teismo piktinosi, kad „tai nebuvo baigtas tyrimas, o tik jo imitavimas“.

Nužudytojo dukros advokatė nurodė, kad B. Nemcovo artimieji „kategoriškai nesutinka, kad atsakovų veiksmai būtų laikomi nužudymu, ir mano, jog nusikaltimas turėtų būti perkvalifikuotas į valstybės ar viešo asmens nužudymą“.

Šį prašymą ji argumentavo tuo, kad B. Nemcovas buvo regiono įstatymų leidėjas.

B. Nemcovo šeimos advokatai nuolat tvirtino, kad jo nužudymo motyvas aiškiai buvo jo politinė ir visuomeninė veikla.

Ž. Nemcova ir jos tėvo šalininkai taip pat kritikavo ir nusikaltimo tyrimą, per kurį nebuvo išsiaiškinta, kas organizavo nužudymą.

Jų teigimu, pareigūnai neįtraukė į savo tyrimą Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo artimiausios aplinkos, neabejotinai susijusios su nužudymu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.