Pasaulyje

2017.07.20 09:50

D. Trumpas gailisi dėl generalinio prokuroro, nusišalinusio nuo tyrimo dėl Rusijos, paskyrimo

BNS2017.07.20 09:50

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad niekada nebūtų paskyręs Jeffo Sessionso generaliniu prokuroru, jeigu būtų žinojęs, kad jis nusišalins nuo tyrimo dėl įtariamo Rusijos kišimosi į Amerikos rinkimus.

Duodamas interviu dienraščiui „The New York Times“ prezidentas taip pat kritikavo neseniai įvykusį J. Sessionso liudijimą Senato komisijai, tiriančiai įtariamus, kad D. Trumpo rinkimų kampanija buvo susimokiusi su Maskva. Prezidentas pareiškė, kad J. Sessionsas pateikė „blogų atsakymų“.

Tyrimą dėl Rusijos turėjęs prižiūrėti J. Sessionsas kovą nusišalino nuo šių pareigų, kai dienraštis „The Washington Post“ pranešė, jog jis per rinkimų kampaniją buvo dukart susitikęs su Rusijos ambasadoriumi Sergejumi Kisliaku.

Tačiau D. Trumpas pareiškė, kad J. Sessionsas pasielgė nesąžiningai, jeigu sutiko būti paskirtas vadovauti Teisingumo departamentui, nors suvokė, kad jo padėtis yra pažeidžiama.

„Kaip galima priimti darbą ir tuomet nusišalinti? Jeigu jis būtų nusišalinęs prieš priimdamas šį darbą, būčiau pasakęs: „Ačiū, Jeffai, bet aš tavęs nepriimsiu“, – aiškino D. Trumpas.

„Šitaip (pasielgti) su prezidentu, švelniai tariant, yra nepaprastai nesąžininga“, – pridūrė jis.

Birželį liudydamas Senato žvalgybos komitetui J. Sessionsas griežtai neigė egzistavus kokį nors susitarimą su Rusija, kad Maskva stengsis pakreipti pernai vykusius prezidento rinkimus D. Trumpo naudai. Generalinis prokuroras sakė, kad tokie pareiškimai yra „piktinantis ir pasibjaurėtinas melas“.

J. Sessionsas taip pat ginčijosi su keliais senatoriais, spaudusiais jį atskleisti pokalbių su D. Trumpu detalių. Pareigūnas atsisakė jas pateikti ir sakė, kad tie pokalbiai buvo konfidencialūs.

„Jeffas Sessionsas pateikė blogų atsakymų, – prezidentas sakė interviu su „The New York Times“. – Jis pateikė atsakymų į paprastus klausimus, ir tie atsakymai turėjo būti paprasti, bet jie tokie nebuvo.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.