Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.20 14:55

J. McCainui diagnozuotas smegenų vėžys

BNS 2017.07.20 14:55

JAV senatoriui veteranui Johnui McCainui, buvusiam karo belaisviui ir respublikonų kandidatui į prezidentus 2008 metų rinkimuose, diagnozuotas smegenų vėžys, paskelbė jo biuras.

80 metų senatoriui iš Arizonos praėjusią savaitę buvo atlikta operacija kraujo krešuliui virš kairės akies pašalinti. Tyrimai „parodė, kad su šiuo kraujo krešuliu buvo susijęs pirminis smegenų auglys, vadinamas glioblastoma“, sakoma Majo klinikos Finikse, kur buvo atlikta operacija, pareiškime, kurį paskelbė J. McCaino biuras.

„Senatorius ir jo šeima svarsto tolesnes gydymo galimybes“, – sakoma pareiškime, kuriame pažymima, kad tarp jų gali būti chemoterapijos ir spindulinės terapijos derinys.

Glioblastoma yra itin agresyvi suaugusių žmonių smegenų vėžio forma. Tai tos pačios kategorijos vėžys, nuo kurio 2009 metais mirė kita JAV Senato legenda, Tedas Kennedy; jam buvo 77-eri.

Tai ne pirmas J. McCaino susidūrimas su vėžiu. 10-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir 1-ajame šio amžiaus dešimtmetyje gydytojai nuo jo odos pašalino kelis melanomos židinius, įskaitant vieną invazyvią melanomą 2000 metais.

Ekspertai šią savaitę sakė, kad naujausia J. McCaino operacija reiškia vėžio sugrįžimo galimybę. J. McCaino biuras nurodė, kad senatoriaus „nuotaika gera, jis toliau taisosi namuose su šeima Arizonoje“.

Kaip pranešama, kad senatorius pasitars su jį prižiūrinčia komanda, kada jam būtų galima grįžti į darbą Vašingtone.

Senato lyderis Mitchas McConnellas greit paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad visi senatoriai meldžiasi už kolegą ir viliasi greitai pamatyti jį sugrįžusį.

„Johnas McCainas yra didvyris mūsų konferencijai ir didvyris mūsų šaliai, – sakė M. McConnellas. – Jis niekada nevengė kovos, ir žinau, kad jis sutiks šį iššūkį su ta pačia nepaprasta drąsa, kuri apibūdina jo gyvenimą.“

J. McCaino, buvusio JAV karinio laivyno piloto, lėktuvas 1967 metais buvo numuštas virš Hanojaus, kur per Vietnamo karą vykdė bombardavimo misiją. Iššokęs su parašiutu jis buvo sunkiai sužeistas ir per penkerius su puse metų, kai buvo karo belaisvis Hanojuje, patyrė kankinimų.

1973 metais paleistas, J. McCainas grįžo į JAV ir 1982 metais laimėjo rinkimus į Atstovų Rūmus, o po ketverių metų – rinkimus į Senatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi