Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.19 20:02

Per naujus susirėmimus Ukrainoje žuvo du kariai

BNS 2017.07.19 20:02

Įsiplieskus naujiems susirėmimas rytų Ukrainoje, du kariai žuvo trečiadienį, po pagrindinio separatistų lyderio pranešimo apie planus kurti naują „valstybę“ paūmėjus kovoms.

Per Rusijos remiamų separatistų apšaudymą artilerijos sviediniais, apie 40 kilometrų nuo sukilėlių sostinės Donecko, žuvo du kariai, tai didžiausias vienos dienos žuvusiųjų skaičius per dvi savaites, praneša Kijevas.

„Antiteroristinių operacijų zonoje situacija smarkiai pablogėjo“, – pranešime sakė Ukrainos kariuomenė.

Dar keturi kariai ir du civiliai sužeisti per apšaudymą iš minosvaidžių, sakė Ukrainos kariuomenė, kaltindama sukilėlius sunkiosios ginkluotės naudojimu, o tai neatitinka paliaubų susitarimo.

Trejus metus besitęsiančio konflikto paūmėjimas prasidėjo Donecko sukilėlių vadui Aleksandrui Zacharčenkai antradienį paskelbus savo planus kurti naują „valstybę“, kuri pakeistų Ukrainą.

Pasak jo valstybė vadintųsi Malorosija (Mažoji Rusija), caro laikais taip vadinosi didžiuma dabartinės Ukrainos teritorijos, ir naujosios valstybės sostinė būtų Doneckas.

Netikėtas planas greitai pradėjo irti, Kijevui ir jo sąjungininkėms vakaruose jį pasmerkus, ir net A. Zacharčenkos rėmėjai Kremliuje planą pavadino jo „asmenine iniciatyva“.

Kaimynės Luhansko srities vyriausiasis separatistų lyderis Igoris Plotnickis sakė nepritaręs šiai idėjai, praneša vietinė žiniasklaida.

Pranešimas sukurstė nuogąstavimus, kad šio apie dešimt tūkstančių gyvybių pasiglemžusio konflikto stringantis taikos procesas visai sužlugs.

Baltarusijos sostinėje Minske 2015 metais pasirašytas susitarimas tarp Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderių užstrigo, tačiau dauguma jo šalių mano, kad tai vienintelis būdas Ukrainos karui išspręsti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi